۴۶ ایالت آمریکا خواستار شکایت مجدد از فیس بوک هستند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

رویترز گزارش داد: فیس بوک یک شرکت انحصاری است که از قدرت بازار خود برای حذف رقابت استفاده کرده است. برای این منظور، شرکت از روش «خرید یا دفن» رقبای جدید استفاده کرد. فیس بوک دارای نوعی انحصار است که به کاربران و عموم مردم آسیب می رساند.

متا پلتفرم (صاحب فیس بوک) در بیانیه ای اعلام کرد که ایالت ها در ارائه درخواست تجدید نظر اشتباه کرده اند. در بیانیه متا آمده است: «هیچ دلیلی برای لغو این تصمیم دادگاه تجدیدنظر وجود ندارد.

لتیتیا جیمز، دادستان کل نیویورک گفت: فیسبوک به کاربران آسیب می رساند. این شرکت بارها از تسلط خود در بازار برای بیرون راندن مشاغل کوچک از تجارت و کاهش رقابت برای میلیون ها کاربر استفاده کرده است.

این گروه متشکل از 46 ایالت، گوام و ناحیه کلمبیا، بر این باور است که حکم جیمز بواسبرگ قاضی ناحیه کلمبیا مبنی بر اینکه آنها مدت ها در انتظار طرح شکایت بوده اند اشتباه است.

بواسبرگ همچنین شکایت فدرال رزرو علیه فیس بوک را در ماه ژوئن رد کرد، اما به آژانس اجازه داد تا در مورد پرونده تجدید نظر کند. هفته گذشته، بواسبرگ اجازه داد که این شکایت مطرح شود.

کمیسیون تجارت فدرال و کشورهای مشترک المنافع در سال 2020 از دادگاه خواستند فیس بوک را به فروش اینستاگرام و واتس اپ دستور دهد.

این شکایت ها به دنبال سال ها تحقیق توسط چهار غول بزرگ فناوری ایالات متحده و همچنین شکایت علیه فیس بوک و گوگل صورت می گیرد.