33 درصد مردم آذربایجان شرقی نوبت سوم واکسن کرونا دریافت کردند – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

سیمین خیاط زاده در گفتگو گفتن بر اساس آخرین اعلام وزارت بهداشت، 773 نفر به این ویروس مبتلا شده اند Omicron در سراسر کشور شناسایی شده و در برخی استان ها از جمله بندرعباس، هرمزگان، تهران و مشهد در حال افزایش است.

رئیس اداره پیشگیری و کنترل بیماری های واگیر معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز ادامه داد: تاکنون 16 نفر به این ویروس مبتلا شده اند. Omicron در استان آذربایجان شرقی واقع شده است.

وی خواستار رعایت پروتکل های بهداشتی و واکسیناسیون شد و افزود: در 24 ساعت گذشته تاج گذاری صورت نگرفته است.

خیاط زاده گفت: یک بار دیگر نیازمند همت مردم هستیم که بیایند و نوبت سوم واکسن کرونا را جمع آوری کنند تا بتوانیم با این ویروس مبارزه کنیم. Omicron و با گونه های جدید ویروس کرونا مقابله کنید.

رئیس اداره پیشگیری و کنترل بیماری های واگیر معاونت آموزشی دانشگاه علوم پزشکی تبریز گفت: در حال حاضر درصد پوشش نوبت سوم 23 درصد است اما پیش بینی می کنیم این درصد نزدیک به 50 باشد. ٪. ٪.

وی ادامه داد: این واکسن در تمامی مراکز بهداشتی و درمانی و مراکز اجتماعی موجود است و یکی دیگر از واکسن های خوب کشور است که اسپیکوژن می توان به عنوان دوز سوم به مشتریان تزریق کرد.

خیاط زاده افزود: در این هفته واکسن آسترازنکا نیز ارائه خواهد شد.

وی گفت: تزریق نوبت سوم واکسن کرونا به قدری مهم است که حتی زنان باردار نیز می توانند نوبت سوم واکسن کرونا را دریافت کنند.