وجود 853 واحد صنعتی در کرمانشاه; 65 درصد فعال هستند

به گزارش خبرگزاری فارس از کرمانشاه، محسن دارابی امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به وجود 22 شهرک و ناحیه صنعتی در استان اظهار کرد: 853 واحد صنعتی در استان داریم.

وی ادامه داد: از این تعداد 100 واحد صنعتی تعطیل، 191 واحد صنعتی نیمه فعال و 562 واحد صنعتی دیگر در ظرفیت فعال هستند.

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کرمانشاه گفت: در مجموع 35 درصد جمعیت واحدهای صنعتی استان نیمه فعال و غیرفعال و 65 درصد واحدهای صنعتی در ظرفیت فعال هستند.

وی در تشریح علت تعطیلی و نیمه فعال بودن واحدهای صنعتی در استان گفت: دلایل مختلفی وجود دارد که یک واحد تولیدی با مشکلات مختلفی مواجه است.

دارابی گفت: بر اساس اعلام سازمان، بخشی به تامین مالی اشاره دارد که مشکلات مربوط به واحد تولیدی را به موقع از سوی سیستم بانکی پیش بینی نمی کند.

وی ادامه داد: بخشی از این مشکلات مربوط به مسائل و معضلات مختلفی از جمله تامین اجتماعی است و بخشی به خود سازمان با فراهم نکردن زیرساخت های کافی برای واحدهای تولیدی یا گرفتار شدن در بوروکراسی های اداری مربوط می شود.

دارابی افزود: ممکن است برخی از این مسائل مربوط به خود واحد مدیریت واحد تولیدی باشد. واحد تولیدی نباید صرفا به تولید متکی باشد آنچه در تولید در سازمان اهمیت زیادی دارد فروش است یعنی واحد تولیدی توانایی فروش دارد.

وی با بیان اینکه 12 هزار واحد تولیدی و صنعتی در کشور تعطیل است، گفت: یکی از ماموریت های سازمان صنعت، معدن و تجارت حمایت از تولیدکنندگان است.

انتهای پیام/ص.