7 اثر برای قسمت پایانی سومین جشنواره تئاتر استانی «وطار» – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی کردستان، امین مرادی گفت: پس از بررسی آثار رسیده به سومین جشنواره تئاتر استانی،وتارهفت اثر در بخش پایانی جشنواره توسط هیئت کتابخوانی ارائه شد.

وی افزود: بر اساس اعلام دبیرخانه سومین جشنواره تئاتر استانی وتار کردستان هفت اثر سنندج، بیجار، قروبه و دیواندره بر اساس رای کمیته باز بین جشنواره متشکل از علیرضا همتیان، حسن ترقی و داریوش رفعتی برای رقابت در بخش پایانی جشنواره که از 28 دی ماه تا 30 بهمن ماه در بیجار برگزار می شود، معرفی شد.

مرادی اعلام کرد: نمایش “تمام نمی شود اما تمام می شود” به نویسندگی اکبر صادقی و کارگردانی فرشید کرمی از سنندج نمایش “ماهی”. ها فراموش کردن خیر نوشته پریا دوستی و کارگردانی بهزاد فرمانی قروبه، نمایش «دژم» به نویسندگی سجاد دهنوی و کارگردانی مهدی وحرارو از جانب قروبه، نمایشنامه «پاداش های گروهبان» نوشته سینا دلشادی و به کارگردانی زاهد سبحانی از دیواندره، نمایش “کسوف” به نویسندگی ایوب آقاخانی و کارگردانی حسین مرادی از دیواندره، نمایش “مادر در برف تلویزیون یخ می زند” به نویسندگی باقر سروش و کارگردانی علی حسین افشاری از بیجار و نمایش “Une nuit, clair de lune” به نویسندگی و کارگردانی عادل گنجی از قروبه، هفت اثری هستند که به آخرین قسمت جشنواره رسیده اند.

وی افزود: در سومین جشنواره تئاتر استانی وتار در مجموع 18 اثر طی سه روز در شهرستان های دیواندره، بیجار، سنندج و کامیاران توسط کمیته آزمون به صورت حضوری مورد بررسی قرار گرفت.