روایت امیر پوردستان از جنایات داعش در موصل / قتل عام 1800 جوان عراقی / 2 راهکار مهم حاج قاسم در سوریه و عراق – اخبار اصفهان – اخبار استان های تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از لنجانسردار سرتیپ احمدرضا پوردستان شامگاه جمعه در جمع مردم لنجان اظهار داشت: استاد مطهری امام حسین(ع) را الگوی آزادگان جهان و شخصیتی بزرگ و با روح بزرگ معرفی کردند و احساس کردند که اگر رهبر این امام بود. جدا از بدن و بر فراز نیزه و بدنشان زیر پای اسبان قدرت روح بزرگشان نهفته است که حاضر به سرخ شدن در برابر دشمنان اسلام نشدند.

وی با بیان اینکه سردار شهید حاج قاسم سلیمانی و شهدای ما تربیت شده مکتب امام حسین (ع) هستند، افزود: به نقل از سید حسن نصرالله، حاج قاسم سلیمانی فردی بود که شجاعانه در زمین عمل ظاهر شد و وارد دهان شد. مرگ.

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران، حاج قاسم سلیمانی را یک مدیر جهادی و میدانی خواند و گفت: دبیرکل حزب الله لبنان می گوید در همه مسائل با حاج قاسم سلیمانی هم نظر هستیم. این بود که اعلام کردیم شما فرمانده سپاه قدس هستید و حوزه کاری شما در سوریه، یمن، عراق و… است و می توانید از تهران کارها را هدایت کنید، اما ایشان در هر درگیری در منطقه حضور داشتند.

وی گفت: سید حسن نصرالله در جایی دیگر از شخصیت حاج قاسم سلیمانی نقل می کند که حاج قاسم در برابر خواب، درد و … بسیار مقاوم بود. و همیشه در زمین حضور داشت و زمانی که داعش از فراوان حمایت کرد با استراتژی به بغداد حمله کرد که حتی یک نفر در موصل در برابر آنها مقاومت نکرد.

امیر پوردستان گفت: موصل یک شهر نظامی است که چندین پادگان نظامی در دل خود دارد اما در جریان حمله داعش گلوله ای علیه داعش شلیک نشد و داعش بیش از 1800 جوان را قتل عام کرد و پایگاه اسپایکر در بروت را به تصرف خود درآورد.

وی افزود: داعش با ایجاد رعب و وحشت در هر دو محور عملیات خود را آغاز کرد. یک محور به سمت عراق و محور دیگر به سمت سامرا، بنابراین آیت الله سیستانی دستور جهاد داده بود و مردم سر کار آمدند، اما این افراد آموزش نظامی خاصی ندیده بودند و در این بین داعش به شمال عراق رسید و نوری مالکی احساس خطر کرد. با ایالات متحده تماس می گرفت. نماینده سفارت و درخواست کمک کردند، اما آنها پاسخ دادند که تا شش ماه آینده به درخواست شما پاسخ خواهیم داد.

رئیس مرکز مطالعات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: نوری مالکی پس از ناامید شدن از کمک آمریکایی ها با سردار حاج قاسم سلیمانی تماس گرفت و این سرباز مطیع استان در پاسخ به نوری مالکی که باید از فرمانده خود دستور بگیرم. بیت مقام معظم رهبری به شما دستور می دهد سریعا در منطقه حاضر شوید.

وی گفت: حاج قاسم سلیمانی با دریافت تکلیف از مقام معظم رهبری بلافاصله به همراه تعدادی از فرماندهان سپاه قدس وارد بغداد شد و در ابتدا نیروهای داوطلب مردمی و تعداد نیروهای مسلح باقیمانده عراق را سازماندهی کرد و به داعش اجازه ورود به خاک را داد. شهرستان پس از آن سردار حاج قاسم سلیمانی به سرعت خود را به سامرا رساند و با کمک نیروهای داوطلب مردمی دژی دفاعی تشکیل داد که اجازه پیشروی به نیروهای داعش را نداد.

وی با بیان اینکه حاج قاسم 20 سال با حزب الله لبنان همکاری داشته است، گفت: از 50 فرمانده جهادگر وارد فرودگاه می شود و برای آموزش فرماندهان داوطلب به عراق برمی گردد.

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران با بیان اینکه هر جا ندای مسلمانان قوی باشد، حاج قاسم سلیمانی نیز به پیروی از پیامبر اکرم (ص) از آنها پیروی کرده است، گفت: حاج قاسم سلیمانی به دبیرکل سازمان ملل وعده داد. حزب الله در اسرع وقت می تواند تعدادی دیگر از فرماندهان جهادی را به عراق بفرستد و نباید فراموش کرد که در طول 20 سالی که حاج قاسم سلیمانی با حزب الله لبنان همکاری می کرد حتی یک درخواست از آنها نداشت. و تنها درخواست ایشان کمک جمهوری اسلامی ایران به مردم عراق و حفظ حرمین شریفین نبود.

وی حاج قاسم سلیمانی را مالک اشتر نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران دانست و گفت: شهید سرلشکر حاج قاسم سلیمانی بدون اذن مقام معظم رهبری پا بر نمی داشت و نقل شده است زمانی که به مأموریت اعزام شدند، معظم له. برای این شهید بزرگوار دعا کردند و کردند و وقتی شهید شدند همه اشک های مقام معظم رهبری را در فراقش دیدیم.

امیرپوردستان گفت: مقام معظم رهبری در وصف سردار سرلشکر حاج قاسم سلیمانی فرمودند هر وقت سردار سلیمانی گزارش می داد من با جان و زبان ایشان را تحسین می کردم اما امروز در مقابل عظمت کاری که انجام داده سر تعظیم فرود می آورم و این سخنان نشان می دهد. حرکت حاج قاسم سلیمانی به سمت استان در راه است.

وی افزود: حاج قاسم سلیمانی ابعاد دیگری هم دارد، او یک فرمانده راهبردی بود و علاوه بر تخصص در مسائل نظامی، دیپلمات عالی‌رتبه بود و توانایی‌اش به حدی بود که ایده‌ها و سیاست‌های نظامی را با هم تلفیق می‌کرد و با تحلیل، بهترین محیط را فراهم می‌کرد. استراتژی را اتخاذ کرد و دشمنان را فلج کرد.

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: حاج قاسم سلیمانی از نظامیان برجسته جهان به عنوان سرلشکر عالی قرن و سایرین به عنوان فرمانده در سایه معرفی شده اند. مربع.

وی گفت: نقطه عطف اعلامیه مرحله دوم انقلاب، تولد تازه اسلام و طلوع خورشید ولایت بزرگ است. تأسیس تمدن اسلامی به دست امام خمینی (ره) حاصل شد و پیروزی انقلاب اسلامی و تشکیل نظام اسلامی، تمدن اسلامی را پایه گذاری کرد و این مسیر با منویات مقام معظم رهبری در حال تکمیل است.

امیر پوردستان پیزاریزی ارتش حضرت بقیه الله الاعظم(عج) را یکی از اقدامات راهبردی حاج قاسم سلیمانی دانست و گفت: تمدن نوین اسلامی بدون حمایت ارتش و نیروی نظامی و حاج قاسم نمی تواند مسیر خود را طی کند. سلیمانی پیزاریزی با جذب نیروهای ترکیبی از ایران، عراق، سوریه، پاکستان، هند و… با مذاهب شیعه، سنی، مسیحی و غیره.

وی گفت: سرلشکر شهید حاج قاسم سلیمانی در منطقه هزار کیلومتری شش لشکر تشکیل داده است و هرکس قصد نزدیک شدن به ایران اسلامی را دارد باید از این قلعه عبور کند و این عدد نشان از تشکیل لشکر حضرت بقیه الله الاعظم (عج) دارد.

امیرپوردستان افزود: توسعه و گسترش فرهنگ بسیج در محور مقاومت از دیگر اقدامات حاج قاسم سلیمانی است و زمانی که داعش عملیات خود را آغاز کرد ارتش سوریه و عراق متلاشی شد و ارتشی نداشت اما با حضور نیروهای مسلح حج قاسم سلیمانی فرهنگ بسیجی را در این کشورها گسترش داد.

وی گفت: سردار شهید همدانی فرماندهی نیروی دفاع میهنی سوره را بر عهده گرفت و بسیج را در آن کشور سامان داد. ارتش این کشورها دوباره تشکیل شد و داعش مجبور به عقب نشینی شد.

رئیس مرکز مطالعات و تحقیقات راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ایجاد موازنه رعب و وحشت برای رژیم صهیونیستی از دیگر اقدامات حاج قاسم سلیمانی است و در سال 1377 با انتصاب وی به سپاه قدس اسرائیلی ها. همیشه می خواستند شروع به شلیک موشک کردند، اما با حضور حاج قاسم سلیمانی و کمک حزب الله، آموزش منتقل شد و شاهد تولید موشک، پهپاد، سلاح ضد تانک و… بودیم. توسط حزب الله و با ایجاد این قابلیت، رژیم صهیونیستی ده ها موشک شلیک کرد که در پاسخ آنها موشک دریافت کردند.

وی ناکامی آمریکایی ها در اجرای طرح جدید خاورمیانه را یکی دیگر از اقدامات حاج قاسم سلیمانی خواند و گفت: نخست وزیر رژیم صهیونیستی این طرح را تحت عنوان خاورمیانه جدید ارائه کرد.شرق آرایش غرب آسیا. و شمال آفریقا باید تغییر کند در سال 2005 توسط کاندولیزا رایس اعلام شد.

امیر پورستان خاطرنشان کرد: در این طرح قرار بود همه کشورهای منطقه مدیترانه هم مرز با چین تکه تکه و به کشورهای کوچکتر تقسیم شوند و این اقدام خطری برای رژیم صهیونیستی نداشته باشد. جدید در حال ایجاد است. و چرخ دنده کارخانه های کشورهای آمریکایی و اروپایی را می چرخاند.

او گفت که این عملیات باید توسط نیروهای داعش انجام می شد که جنگ داخلی ایجاد می کرد، اما حاج قاسم با آمدن خود نقشه ای را که برای شکست داعش 7 تریلیون دلار هزینه داشت، خنثی کرد. حاج قاسم سلیمانی حزب الله را به یک نیروی منطقه ای تبدیل کرد که ثمرات زیادی به بار آورده است.

انتهای پیام/ 163 / Ô