از آتش زدن تا خودروهای لوکس تا سنگسار و قتل! / پلیس: جای نگرانی نیست. امنیت برقرار است

فارس_ هیات انتظامی خبرگزاری مریم عرب انصاری: شکستن شیشه، تخریب، آتش زدن و اکنون پرتاب سنگ. کلیدواژه این روزها موارد تخریب خودرو بوده است. ویرانی که متاسفانه بوی خون می دهد و یک مرد 33 ساله و یک زن 45 ساله را به کام مرگ کشید. این به دلیل برخورد بلوک های سیمانی بر روی خودرو هنگام رانندگی توسط یک فرد 45 ساله است. متهم گفت انگیزه خود را تخلیه عصبانیت بر سر مردم و افرادی که او را طرد و مسخره می کردند!

مورد اول:جزئیات سنگسار در محور نواب و یادگار امام / زن 45 ساله و مرد 33 ساله کشته شدند.

خبر کوتاه و بد بود! یک خودرو در وسط بزرگراه با سنگ برخورد کرد. راننده که مردی 33 ساله بود جان باخت و خودروهای دیگر آسیب دیدند.

این حادثه ۱۲ آذرماه در اتوبان یادگار توسط پلیس راهور تهران ثبت و اعلام شد. پلیس تهران نیز از همان زمان شروع به کار کرد و پلیس با مأموریتی ویژه و آموزش 50 تیم مادی و غیرمادی برای شناسایی و دستگیری متهمان یا متهمان، متخصص پیشگیری و آگاهی بود، اما هنوز موفق به وقوع حادثه دیگری نشده بود. این بار نهم دی ماه در بزرگراه نواب.

در این حادثه خانم 45 ساله ای که در حال رانندگی بود به همین ترتیب یعنی با برخورد بلوک سیمانی به خودرو مجروح شد و سپس جان باخت و چند خودرو دیگر مجروح شدند.

پس از آن تیم های پلیس با شدت بیشتری این حادثه را مورد بررسی و پیگیری قرار دادند. ده نفر در این زمینه دستگیر شدند که متهم اصلی یکی از آنها نبود!

کار متوقف نشد؛ تحقیقات، تحقیقات، اقدامات فنی، بررسی دوربین های صحنه جرم و همچنین ده ها ساعت کار پلیسی توسط ماموران پلیس به سرانجام رسید و ماموران پلیس پیشگیری روز پنجشنبه 3 دی ماه در زمانی که متهم در حال آماده سازی دیگری بود، وی را شناسایی و دستگیر کردند. با مستندات و عکس های دوربین های موجود در صحنه مشخص شد این متهم همان مجرمی است که در دو حادثه قبلی در دو محور یادگار امام و نواب با پرتاب سنگ، دو نفر را کشته و شش نفر را مجروح کرده است. ، و آسیب رساندن به هشت خودرو.

مورد دوم: خواستگار عصبانی 10 خودرو را نابود کرد

در پی تخریب 10 دستگاه خودرو در یکی از محله های شهری طی دو روز، با توجه به حساسیت موضوع و ایجاد رعب و وحشت در بین شهروندان، شناسایی و دستگیری عاملان تخریب در دستور کار پلیس قرار گرفت.

متهم پس از دستگیری در تحقیقات انگیزه خود از تخریب خودروها را واکنش به رد پیشنهاد ازدواج دختری ساکن محله عنوان کرد!

مورد سوم: حسادت؛ مرد جوان با انگیزه آتش زدن عمدی خودروهای گران قیمت

در پی یک سری آتش زدن عمدی خودروهای مدل بالا و گران قیمت در منطقه نارمک، تیمی متشکل از ماموران کلانتری ۱۲۷ نارمک مورد بررسی قرار گرفتند.

در تحقیقات محلی و اصلاح اطلاعات به دست آمده در محدوده جغرافیایی جنایت، جوانی حدودا 25 ساله با کلاه مشکی و صورت پوشانده در حین پرتاب مواد قابل اشتعال به سمت خودروهای گران قیمت، آنها را به آتش کشید. همچنین دارای پنج وسیله نقلیه از جمله بنز و BMW است.

در تحقیقات انجام شده هویت و محل سکونت این جوان اهل منطقه نامجو شناسایی و پس از اخذ مجوزهای قضایی طی عملیات پلیسی در مخفیگاهش دستگیر شد.

متهم در کلانتری به بزه انتسابی اعتراف کرد و به دلیل وضعیت نامناسب مالی خانواده، انگیزه خود از ارتکاب این اعمال را حسادت به داشتن خودروهای گران قیمت عنوان کرد.

لازم به ذکر است کارشناسان ارزش خسارات وارده به مالباختگان را بیش از 30 میلیارد ریال عنوان کردند که متهم به همراه 4 شاکی تحویل مراجع قضایی شد.

مورد چهارم: سرقت و خودنمایی با از بین بردن 8 خودرو!

چندی پیش در پی تماس شهروندان با مرکز 110 مبنی بر سرقت خودرو و فحاشی و تخریب 8 دستگاه خودرو، بلافاصله تیمی از ماموران پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی تهران بزرگ توسط افراد غریبه وارد عمل شدند. دار پایتخت که سوابق زیادی از جمله سرقت، درگیری و … دارد با چند نفر از همدستانش هنگام کشیدن گاری و قدرت نمایی شیشه های 8 خودروی شهروندان را تخریب کرده و قبل از رسیدن پلیس به سرعت از محل جنایت متواری شدند.

با دستور قضایی، پس از دو ماه تعقیب و مراقبت در حالی که متهم از ترس دستگیری مخفی شده بود، تیمی از ماموران پایگاه هفتم پلیس امنیت عمومی پایتخت وی را دستگیر کردند و در حین حرکت به محل دیگری متوقف شدند. به پلیس امنیت عمومی

پلیس: جای نگرانی نیست / امنیت برقرار است

سردار حمید هداوند، جانشین فرمانده انتظامی پایتخت در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در واکنش به حوادث شهر تهران و نگرانی شهروندان از مسائل اخیر اظهار داشت: گاهی اتفاقاتی می افتد که می تواند احساس امنیت را تغییر دهد، اما پلیس راهور می شود. وظیفه حفظ نظم و امنیت را بر عهده دارند، همیشه در صحنه هستند و امنیت را برقرار می کنند.

وی گفت: عده ای به این گونه حوادث دامن زده اند و می گویند امنیت وجود ندارد. وی کاهش آمار جرایم و سرقت در پایتخت را نشان از برقراری امنیت و آرامش در پایتخت دانست.

جانشین فرمانده انتظامی تهران بزرگ گفت: ماموران پلیس در تمامی ساعات شبانه روز در پیاده روها، بزرگراه ها و پارک ها در قالب گشت های پیاده، موتورسیکلت و خودرویی حضور دارند و همچنین امنیت شهر تهران را رصد و بررسی می کنند. سوئیت از طریق دوربین های موجود در معابر به شهروندان اعلام کرد: جای نگرانی نیست. زیرا پلیس در صحنه حضور دارد و با اخلالگران نظم و امنیت برخورد قاطع خواهد کرد.

وی به معضل انهدام خودرو اشاره کرد و گفت: گاهی مشکل تخریب خودرو در اثر اختلافات یا تسویه حساب های شخصی به وجود می آید; با توجه به موضوع سنگسار که منجر به فوت دو شهروند و مجروح شدن شش نفر دیگر شد، عامل جنایت قبل از ارتکاب جنایت دیگری در محل دستگیر شد.

سردار هداوند در پاسخ به سوال دیگر فارس در خصوص وضعیت روحی و روانی متهم این پرونده گفت: متهم دستگیر شده پس از تکمیل پرونده راهی دادگاه می شود و قاضی پرونده و وضعیت متهم را بررسی می کند.

انتهای پیام/