فارس من | رایزنی شورای شهر با نمایندگان مجلس برای حل مشکلات آتش نشانان

مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس در خصوص مشکلات آتش نشانان پایتخت در حوزه سختی کار و مسائل معیشتی گفت: شورای اعضای شورا و مدیران شهری نسبت به رفع مشکلات بسیار پاسخگو هستند. مسائل کارمند و شهروندی اعضای شورا و مدیران شهری هستند که برای رفع مشکلاتشان اهتمام جدی دارند.

وی افزود: آتش نشانانی که در حین خدمت جان خود را از دست می دهند باید شهید محسوب شوند که هنوز تایید نشده است و انشالله با مشورت برنامه داریم که به این مهم برسیم.

وی با بیان اینکه آتش نشانان تهرانی از این سختی کار بی بهره اند، گفت: بخشی از این مشکل مربوط به قانون است و باید اصلاحات لازم انجام شود و تلاش می کنیم با مشورت مجلس برنامه ریزی های لازم را انجام دهیم. قانون چون تحت پوشش صندوق بازنشستگی شهرداری هستند. همچنین با اداره کار و مراقبت اجتماعی هماهنگ خواهیم کرد تا ببینیم چگونه می توان از آتش نشانان در این راه حمایت کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا در بودجه سال 1401 برنامه ای برای صندوق بازنشستگی در نظر گرفته شده است، پاسخ داد: بله، البته ابتدا منتظر می مانیم تا لایحه بودجه از سوی شهرداری به شورا ارائه شود و سپس برنامه ها را تعدیل خواهیم کرد.

وی گفت: وضعیت صندوق بازنشستگی شهرداری تهران خوب نیست. این صندوق در سال های اخیر مورد توجه قرار نگرفته است و جذب های زیادی برای آن صورت گرفته است و همه مشکلات باید حل شود اما هنوز کمی زمان می برد تا بتوان مشکلات صندوق را حل کرد.

وی در پاسخ به این سوال که آیا برای اصلاح قانون حمایت از آتش نشانان شورای شهر با محمدباقر قالیباف، رئیس مجلس شورای اسلامی جلسه ای خواهند داشت، گفت: مسائل با نمایندگان مجلس و تهران رایزنی می شود. مجمع و آنچه مسلم است مدیریت جدید شهرستان برای رفع مشکل آتش نشانان سخت تلاش می کند.

انتهای پیام/.