ایوانسیو: هواداران ارومیه مستحق محرومیت از میزبانی مسابقات بین المللی نیستند/ از تیم شهرستانی پول زیادی می خواهم – اخبار والیبال | بسکتبال | هندبال – اخبار ورزشی تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم ، طبق اعلام فدراسیون والیبال ایران، تیم شهرداری ارومیه تنها پنج روز فرصت دارد تا بدهی چند هزار یورویی خود به طلبکاران ایتالیایی و فنلاندی را پرداخت کند و به میزبانی مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا ادامه دهد. در غیر این صورت و با توجه به محرومیت تیم شهرداری ارومیه از نقل و انتقالات خارجی و حضور در مسابقات بین المللی، میزبانی شهر ارومیه از مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا منتفی است.

اولیکا اویانسیوو بازیکن فنلاندی و سابق تیم شهرداری ارومیه یکی از طلبکاران این تیم است که مبلغ نسبتا زیادی را از تیم شهر ارومیه طلب می کند. در سال 2018 فدراسیون جهانی والیبال تیم شهرداری را به پرداخت قرارداد این بازیکن محکوم کرد.

ایوانسیوو در گفتگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری تسنیم گفت: شنیده ام که تیم شهرداری ارومیه به دنبال برگزاری مسابقات آسیایی است اما اگر درخواست ما را پرداخت نکنند نمی توانند این مسابقات را برگزار کنند. نمی توانم مقدار دقیقی را که می خواهم بگویم، اما باید بگویم که خیلی زیاد است.

وی ادامه داد: ارومیه بهترین تماشاگران و هوادارانی را دارد که تا به حال دیده ام. من رابطه خوبی با هم تیمی هایم داشتم و مردم شهر با من و خانواده ام بسیار مهربان بودند. لیگ ایران هم سطح بالایی داشت. تنها چیزی که از آن متنفر بودم، مزخرفاتی بود که رهبران تیم به هواداران ارائه کردند. گفتند همه چیز خوب است و ما به همه بازیکنان خارجی پول می دهیم که این یک دروغ بزرگ بود. هواداران ارومیه ای شایسته این رفتارها و محرومیت از میزبانی مسابقات بین المللی نیستند.

“للو” درباره تصمیم فدراسیون جهانی والیبال گفت: فدراسیون جهانی والیبال در سال 2018 به من رای داد اما از آن سال هیچ تماسی از سوی تیم ارومیه با من برقرار نشده است. از شرایط تیم شهرداری ارومیه کاملا راضی بودم و تنها مشکلم دستمزدم بود. بازی کردن برای یک تیم بدون دریافت دستمزدی که توافق کرده اید، بسیار سخت است.

بازیکن فنلاندی و سابق تیم شهرداری ارومیه درباره علت قطع همکاری با ارومیه نیز توضیح داد: گوشم مشکل داشت و برای مداوا نزد پزشک فنلاند رفتم اما وقتی به ارومیه برگشتم نبودم. اجازه حضور در تمرینات را دارد.” سه هفته در خانه بودم و تنها کاری که می توانستم انجام دهم بازدید از ارومیه بود. بالاخره در حالی از ارومیه جدا شدم که 40 درصد مبلغ قراردادم را دریافت کرده بودم. هنوز نمی دانم 60 درصد باقی مانده به من پرداخت خواهد شد یا خیر. امیدوارم باشگاه به تعهداتش در قبال من و سه خارجی دیگر تیم عمل کند تا این موضوع در چارچوب FIVB بسته شود و برگزاری مسابقات قهرمانی باشگاه های آسیا به ارومیه و مردم خوب این شهر کشیده شود.

انتهای پیام/