دولت نباید کمک های نقدی به مردم بدهد. ما کارت های الکترونیکی را برای نیازهای اولیه ارائه می دهیم

به گزارش خبرگزاری فارس از قزوین، فاطمه محمدبیگی نماینده مردم قزوین، آبیک و البرز در مجلس شورای اسلامی بعد از اقامه نماز مغرب و عشا روز جمعه 24 دی ماه 92 در مصلای بازار آقا سیدعلی. در قزوین، دغدغه های مردم را شنید و به تشریح اقدامات مجلس پرداخت و به سوالات آنها پاسخ داد.

وی با تاکید بر اینکه اصلاح بودجه یک ضرورت به نفع مردم است، گفت: در لایحه بودجه پیشنهادی دولت و همچنین در نکات مثبت آن، کاستی‌های اساسی به‌ویژه عمومیت بودجه را متذکر شده‌ایم. این امر دست کنترل مجلس را برای اجرای صحیح آن می بندد. همچنین می تواند عادلانه بودن توزیع بودجه را مخدوش کند.

این نماینده مجلس افزود: هدف جدی ما اصلاح الگوهای معیوب لایحه بودجه 1401 است. متأسفانه سیاست مشخصی در مورد ارز ترجیحی به عنوان جایگزین در بودجه ندیدم. اصلاح ارز 2 نرخی به صورت مرحله ای ضروری است چرا که روند فعلی در برخی موارد منجر به فساد و رانت خواری شده است. ارز باید به سمت یک نرخ واحد حرکت کند، اما اینکه چگونه این اتفاق می افتد بسیار مهم است. تغییر سیاست ها باید به گونه ای انجام شود که فشاری بر جامعه به خصوص خانواده هایی که دارای مالی متوسط ​​تا پایین هستند وارد نشود.

وی تاکید کرد: من موافق افزایش کمک های نقدی یا دادن پول به مردم نیستم زیرا در مدل معیوب اقتصادی کشور تزریق بی برنامه پول باعث گرانی کالا و فشار اقتصادی به مردم می شود. برای این منظور باید راهکارهای مختلفی اندیشیده شود که از آن جمله می توان به تهیه کارت الکترونیکی برای مایحتاج اولیه و یا یارانه ویژه برای این منظور اشاره کرد.

این مقام مسئول بیان کرد: در حال حاضر برنامه اقتصادی مشخصی از سوی دولت برای مقابله با تورم یا کنترل بازار وجود ندارد و از دولت می خواهیم در این زمینه به بهترین نحو موفق شود و در این مسیر به دولت کمک خواهیم کرد. اما هر جا ببینیم سیاست های اتخاذ شده مغایر با مصالح مردم است قطعا با آن مخالفت کرده و حق مردم را سلب نخواهیم کرد.

محمدبیگی در پایان گفت: درخواست جدی ما از دولت تقویت دستگاه های نظارتی است چرا که هر چقدر هم در این زمینه ضعیف باشد قطعاً متضرر خواهیم شد.

انتهای پیام/.