متن هایی که جیب شما را خالی می کند

از شایعه تا واقعیت: در میان ده ها پیامک که در طول روز دریافت می کنید، پیامک هایی وجود دارد که نباید نادیده گرفته شوند. این پیامک‌ها در کنار ظاهر ساده‌شان، انگیزه‌های سودجویی در پشت خود دارند.

این گزارش برخی از این پیامک های جعلی را مورد بحث قرار می دهد و نحوه شناسایی آنها را توضیح می دهد.

* مالیات پیامک جعلی بر مسکن خالی

اخیرا عده ای سودجو از ترفندی جدید با سوء استفاده از نام سامانه املاک و مسکن کشور، تهدید پیامکی مبنی بر برخورد با املاک غیرمسکونی، مردم را ترغیب می کنند. ارتباط دادن کلیک آلوده و جعلی زیر پیامک. را کلیک کنید ارتباط دادن، به نصب برنامه و دسترسی غیرمجاز به اطلاعات شخصی، از جمله کارت های بانکی اجازه می دهد.

اما سوال اساسی این است که کدام پیامک معتبر است. اصولاً باید از پیامک باشد که سرشماری این شماره عنوانی نیست که با شک به آن نگاه شود. در ضمن اس ام اس ارسال شد تایید شده، پذیرفته شده، تایید شده، تایید شده در نظر گرفته شده است وزارت راه و شهرسازی با سرشماری V.MASKAN شرق.

پیامک از این سرشماری و با این مطلب منتشر شده تایید می شود: “ملک شما خالی از سکنه شناسایی شده است لطفا وضعیت ملک خود را در سامانه املاک و اسکان amlak.mrud.ir بر اساس تاریخ مشخص کنید…” در غیر این صورت قانون … مالیات های مستقیم نظارت خواهد شد.»

* پیامک جعلی “سهمیه سوخت جبرانی”

کلاهبرداران چند ماهی است که لینکی نیز به صورت پیامکی برای شهروندان ارسال می شود که از کاربر می خواهد سهمیه سوخت جبرانی دریافت کند. ارتباط دادن رجوع به پیامک شود. عده ای دیگر در مورد محتوای ثبت نام کارت سوخت برای شهروندان پیام ارسال می کنند.

واقعیت این است که شرکت پالایش و پخش فرآورده های نفتی چنین پیامکی برای مردم ارسال نکرده است. این پیام ها افراد را به سمت سایت های فیشینگ سوق می دهد و افراد را فریب می دهد.

* پیامک جعلی واکسن ویروس کرونا

سایرین پیامک “کارت واکسیناسیون” دریافت می کنند ویروس کرونا یا برای مردم “قرار ملاقات واکسیناسیون” می فرستند و از آنها می خواهند که مشخصات خود را در سیستم های دیگر ثبت کنند.

پس از آن است که دریافت کارت واکسیناسیون از سامانه وزارت بهداشت رایگان است. همچنین می توانند کارت واکسن دیجیتال فارسی خود را به صورت رایگان در سامانه بهداشت و درمان دریافت کنند. سامانه پیامکی وزارت بهداشت یا v.behdesht یا سرشماری 100035 است.

* پیامک جعلی با عنوان شکایت شما

طرح «شکایت علیه شما» نکته دیگری است کلاهبرداران برای سوء استفاده از اطلاعات شخصی مشترکین. برخی افراد سودجو برای شما پیامک های تهدیدآمیزی با عنوان شکایت از شما ارسال می کنند ارتباط دادن آنها پرداخت ها را به مردم ارسال می کنند. پیامک هایی که هر دو را دارند ارتباط دادن آیا پرداخت هستند یا کاربر را به سایت های آلوده هدایت می کنند.

کلیه پیامک های ارسالی توسط سیستم های قضایی، فقط با سرشماری “ADLIRAN” است و هرگز از شماره سیم کارت شخصی برای ارسال آنها استفاده نمی شود. هر پیامک حاوی ارتباط دادن پرداخت نادرست و تقلبی است.

* جریمه رانندگی با پیامک جعلی

«پیامک بخشودگی خلافی خودرو در 22 بهمن»، «پیامک جعلی بخشودگی خلافی 80 درصدی خودرو»، «پیامک جریمه یک میلیون تومانی»، «مصرف خودرو» و… پیامک هایی هستند که توسط کلاهبرداران برای چند نفر ارسال می شود. این پیامک ها نیز بیشتر از شهروندان می خواهند که برای پیگیری موضوع به سایت دیگری مراجعه کنند.

ارسال اس ام اس از سرشماری گزارش‌های نامعتبر جعلی هستند و مأموران پلیس همیشه به جریمه‌ها اشاره می‌کنند که باید رسید پرداخت و شناسنامه و اخبار در سایت پلیس راهور (www.rahvar120.ir) درج شده باشد یا سایر خبرگزاری‌های رسمی مبنای اقدام قرار گیرند.

* اعطای پیامک

هنگام پرداخت یا افزایش کمک های مالی، بیشتر پیام های متنی هستند که می گویند “کمک مالی شما کاهش یافته است؛ برای ثبت نام در ارتباط دادن روی «به مشترکین ارسال خواهد شد» کلیک کنید.

مسئولین ذیربط از جمله مدیرعامل سازمان هدفمندی یارانه ها با اشاره به جعلی بودن این پیامک ها و هرگونه اطلاع رسانی در خصوص کمک های نقدی اعم از ثبت نام، حذف و غیره تنها توسط سایت رسمی این سازمان یعنی وزارتخانه اعلام کردند. کارگری ، رسانه ملی و رسانه های معتبر.

بنابراین در اینجا چند ترفند رایج سودجویانه وجود دارد:

پیام_ پیام از شماره های ناشناس ارسال می شود.

2_ کاربر را به یک سایت مشکوک و جعلی محدود می کند.

3_ از کاربر خواسته می شود یک برنامه ناشناس نصب کند.

آخر پیام/.