56 سال خدمت فولاد به صنعت فولاد کشور / آینده درخشانی در پیش داریم

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان به نقل از روابط عمومی شرکت ذوب آهن، منصور یزدی زاده مدیرعامل شرکت ذوب آهن اصفهان در مراسم نکوداشت پنجاه و ششمین سالگرد تاسیس این شرکت و شهدای این مجموعه بزرگ صنعتی و بنیانگذاران آن، اظهار داشت: ذوب آهن اصفهان از توانایی ها و ظرفیت ها برخوردار است. بسیار بالاست و امیدواریم با تامین نهاده های تولید به جایگاه واقعی خود برسد.

وی افزود: کوره بلند شماره یک اصفهان با تلاش شبانه روزی توسط کارگران زبده کارخانه به تولید رسید که ثمره آن را شاهد بوده ایم.

یزدی زاده گفت: نوسانات انرژی مانند آب، برق، گاز، مواد اولیه و… در فرآیند تولید کوره اختلال ایجاد کرد، اما تولید آهن در سال جاری 13 درصد رشد داشت.

مدیرعامل شرکت ذوب آهن در خصوص پروژه های در دست اقدام این شرکت خاطرنشان کرد: در حوزه آب، احداث تصفیه خانه پساب به صورت BOT توسط شرکت مپنا اجرا می شود. به سمت تعادل نسبی تولید فولاد و چدن که امیدواریم تسریع شود بنابراین چشم انداز خوبی برای ذوب آهن اصفهان داریم.

وی گفت: تامین مواد اولیه چالشی است که گریبانگیر صنعت فولاد کشور شده است و امیدواریم مسئولان وزارت صمت در این زمینه تصمیم جدی بگیرند تا تاثیری بر نرخ تولید فولاد نداشته باشد. کشور مثمر ثمر باشید

بهرام سبحانی، مدیرعامل سابق ذوب آهن اصفهان و رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران، ضمن تبریک سالروز تاسیس فولاد و بهره برداری از مجتمع فولاد مبارکه، گفت: در حال حاضر تولید فولاد ایران حدود 30 میلیون تن است و این در حالی است که ظرفیت نصب شده بالغ بر 40 میلیون است.» البته برخی از آنها تازه راه اندازی شده اند و برخی در زمینه لجستیک و تامین مواد اولیه فعالیت می کنند، در تابستان امسال قطعی برق که یکی دیگر از چالش هاست، تولید فولاد کشور را تحت تاثیر قرار داد. و در زمستان شاهد قطعی گاز هستیم.

وی افزود: ذوب آهن اصفهان در ایجاد این ظرفیت تولید نقش داشته و توسعه صنعت فولاد کشور به برکت ذوب آهن اصفهان محقق شده است که اشتغال آن تنها یکی از دستاوردهای آن است.

سبحانی ادامه داد: به عنوان مثال در هلدینگ میدکو 3 شرکت فولاد سیرجان، فولاد زرند و فولاد بوتیا ایران توسط کارخانه های ریخته گری آهن اداره می شود که این افتخار بزرگی است و شخص محترم دیگر آقای دکتر تایبونیا بود که در حال حاضر سکاندار آن است. مجتمع فولاد مبارکه.

رئیس انجمن تولیدکنندگان فولاد ایران گفت: تولید فولاد خارج از حصار کارخانه برای سنگ آهن اصفهان باید مورد توجه قرار گیرد تا بتواند از انرژی های مختلف مانند آب، مواد اولیه و … بهره مند شود. و سبد تولید محصولات با ارزش افزوده بالا را گسترش دهد. محصولات .

حسین آذربایجانی قائم مقام سابق ذوب آهن اصفهان نیز در این مراسم گفت: این شرکت در زمینه های مختلف از جمله تولید ریل ملی که 25 سال است در کارخانه مورد توجه قرار گرفته است، موفقیت های زیادی کسب کرده است. دوره مدیریت یزدی زاده.» زحمات بسیار زیاد این شرکت نتیجه داد و کشور نیازی به واردات این محصول استراتژیک نداشت.

وی افزود: در حال حاضر از مسئولان انتظار افزایش کمی و کیفی تولید در ذوب آهن اصفهان را داریم، البته به کمبود مواد اولیه واقف هستیم، اما باید برای این موضوع در درازمدت چاره ای اندیشید. مشکل است تا کارخانه بتواند ظرفیت کامل تولید خود را داشته باشد.»

آذربایجانی تشکیل انجمن پیشکسوتان فولاد را مهم دانست و افزود: این انجمن به پیشنهاد مهندس صادقی به منظور بهره مندی از دانش و تجربه پیشکسوتان فولاد پس از اخذ مجوزهای لازم تأسیس شد تا پیشکسوتان و مدیران این شرکت می تواند برای تولید و توسعه با یکدیگر همکاری کند.” یک فورج بزرگ فراهم کنید.

قائم مقام سابق شرکت ذوب آهن گفت: انجمن فعلی برنامه های زیادی را همزمان با شیوع ویروس کرونا تدوین کرده است که امیدواریم با بهبود شرایط این برنامه ها اجرایی شود.

ماشاء … سهراب نژاد مدیرعامل شرکت فولاد زرند ایرانیان و پیشکسوت ذوب آهن آهنی نیز وجود این شرکت را حاصل تلاش و جهاد پیشکسوتان دانست و گفت: ذوب آهن اصفهان 56 سال به صنعت کشور خدمت کرده است. و هزاران نفر از سراسر کشور آمدند. و در این صنعت مقدس جان دادند تا امروز هرکسی در این صنعت حرفی برای گفتن دارد که یا ذوب آهن است یا شاگرد ریخته گری آهن.

وی افزود: امروز فولاد زرند ایرانیان برادر کوچک ذوب آهن است و این صنایع همچنان با چالش سنگ آهن و زغال سنگ مواجه هستند. مسئولان باید کمک کنند تا این صنایع در تامین مواد اولیه دچار مشکل نشوند. گفته می شود 2 میلیارد تن زغال سنگ در معادن کشور وجود دارد که برای استفاده از آن باید تدابیری اتخاذ شود تا صنایع کشور نیازی به واردات زغال سنگ نداشته باشند.

سهراب نژاد افزود: در مورد سنگ آهن وضعیت بدتر است و با وجود اینکه سنگ معدن عیار 60 باید فقط برای ذوب آهن اصفهان و ذوب آهن زرند ایران استفاده شود، اما تجار برای خرید آن با هم رقابت می کنند که باعث افزایش قیمت شده و این تولیدکنندگان متضرر می شوند. .

مدیرعامل فولاد زرند ایرانیان گفت: وقتی سایر نهاده های تولید مانند گندله و کنسانتره برای تولیدکنندگان سهمیه بندی شده است، چرا این کار برای سنگ آهن که اساس همه است، انجام نشود.

وی افزود: آهن سرچشمه همه زحمات بزرگان صنعت فولاد کشور است که عمر خود را صرف این کار کرده اند که حق مواجهه با مشکل سنگ آهن را ندارد.

انتهای پیام/63077/ج/.