منشأ آزار و اذیت زنان چیست؟ / امام جمعه اهواز: زنان خود را می پوشانند

حجت الاسلام والمسلمین سید محمد نبی موسوی فرد در خطبه های نماز جمعه این هفته در مصلای مهدیه اهواز با تاکید بر اینکه زندگی ما باید بر اساس دستورات خداوند اهل بیت عصمت و طهارت باشد، تصریح کرد: همه خداوند متعال باید بر اساس دستورات خداوند اهل بیت عصمت و طهارت باشد. برنامه ها بر اساس حکمت است و نه هیچ حکمی از خداوند بدون حکمت نیست.

وی افزود: یکی از دلایلی که خداوند پوشش اسلامی را واجب کرده است، جلوگیری از بروز ناهنجاری های اخلاقی و حفظ امنیت اجتماعی است.

وی افزود: منشأ بسیاری از آزار و اذیت زنان به دلیل نوع پوشش آنهاست و بخش قابل توجهی از ناهنجاری های پوشش مربوط به مردان است.

وی گفت: چندین بار شنیده ایم که خانم ها شکایت کرده اند که همسرم از من خواسته حجاب نداشته باشم.

امام جمعه اهواز شکل گیری فرهنگ عفاف در جامعه را از دیگر حکمت های پوشش اسلامی برشمرد و خاطرنشان کرد: در قرآن کریم زن حامل حق الهی است، پوشش نه تنها حق زن بلکه حق زن است. حق الهی است و ما باید به این حق احترام بگذاریم.

وی افزود: زنان با حجاب اسلامی و حریم خصوصی می توانند در همه عرصه های جامعه حضور داشته باشند.

امام جمعه اهواز گفت: هدف از حریم، دیوار کشی نیست، بلکه حفظ پوشش اسلامی و حیا است.

موسوی فرد یادآور شد: زمانی که آیت‌الله رئیسی به عنوان رئیس‌جمهور انتخاب شد، عده‌ای می‌گفتند که بین زن و مرد دیوار می‌کشد، اما این اتفاق نیفتاد.

منشأ آزار و اذیت زنان چیست؟  / امام جمعه اهواز: زنان خود را می پوشانند

حجت الاسلام والمسلمین سید محمدنبی موسوی فرد گفت: یکی از راهبردهای نظام سلطه شکستن محور مقاومت است و گفت: وقتی کشورهای اسلامی به هم بچسبند، دشمن نابود می شود.

وی با اشاره به نقش و اهمیت فرهنگ مقاومت به عنوان یک عامل تعیین کننده در عرصه معادلات منطقه ای گفت: خوشبختانه امروز محور مقاومت توانسته است به الگویی پایدار و موثر در سطح منطقه و فراتر از آن تبدیل شود. “

بیشتر بخوانید:

امام جمعه اهواز فرهنگ مقاومت را برخاسته از اعتقادات دینی دانست و گفت: منافع ملی در دنیای امروز محدود به مرزهای جغرافیایی نیست.

وی گفت: این یکی از دلایلی است که آمریکا در خارج از مرزهای خود هزینه می کند زیرا می داند منافع و امنیتش محدود به مرزهای خود نیست.

وی ادامه داد: جریان سلطه از ابزارهای مختلفی برای درهم شکستن مقاومت استفاده می کند که یکی از آنها نظامی است که آمریکای جهانخوار همیشه از این قدرت سخت و نظامی استفاده کرده است و این را در طول این سال ها شاهد بودیم، هشت سال دفاع مقدس. ”

موسوی فرد افزود: یکی دیگر از ابزارهای سیاسی است که از موج سلطه موج فشار سیاسی به صورت هماهنگ و مستمر علیه کشورهای مقاومت استفاده می کند.

وی سومین ابزار نظام سلطه را اقتصادی خواند و گفت: این ابزار تنگناهای تنفسی مقاومت را نشانه رفته و مردم ما ضربه سختی به آن زده اند.

امام جمعه اهواز گفت: با برنامه ریزی های خوب دولت سیزدهم اتفاقات خوبی می افتد و به زودی شاهد کارهای خوب و مبارکی خواهیم بود.

امام جمعه اهواز افزود: ابزار دیگر رسانه و فضای مجازی است و این مانند ارتشی مقتدر و بدون خونریزی باعث شکست یک کشور می شود.

وی گفت: این پنجمین ابزار نظام سلطه علمی و صنعتی است که غرب با قدرت علمی خود در ذهن بسیاری به بت علمی تبدیل شده است و آن زمان است که در عرصه علمی در دنیا اول شدیم. ، اما به دلیل تنبلی برخی از مسئولان امروز در جایگاه قبلی ما نیست.

وی با اشاره به سبک زندگی اسلامی گفت: اسراف حرام است زیرا برای کالاهای تولیدی تلاش زیادی شده است و می توان گفت بخش قابل توجهی از فشارهای اقتصادی ناشی از رعایت نکردن مد است. مصرف “.