پاسخ تند باشگاه پرسپولیس به لیدرهای 2 باشگاه

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین؛ باشگاه پرسپولیس در خصوص اظهارات مدیران عامل باشگاه های فجر شهید سپاسی و سپاهان اصفهان اطلاعیه ای منتشر کرد.

متن این بیانیه به این شرح است: با توجه به اظهارات مدیرعامل باشگاه فجر شهید سپاسی و سپاهان علیه باشگاه پرسپولیس، ذکر نکاتی برای تنویر افکار عمومی و همچنین مسئولین ذکر شده ضروری است و امیدوارم اظهارنظر شود. از این به بعد متفکرتر خواهد بود و صادقانه تر، به خصوص وقتی صحبت از محبوب ترین و محبوب ترین تیم ایران باشد.

مدیرعامل باشگاه فجرسپاسی و سپاهان طی دو روز گذشته ادعاهای کذب و بررسی نشده ای درباره پرسپولیس مطرح کرده اند که نیاز به توضیحات روشنگرانه را اجتناب ناپذیر کرده است. البته باشگاه پرسپولیس مفتخر است که در اقصی نقاط ایران از جمله شیراز و اصفهان هواداران زیادی دارد.

ابتدا به صحبت های مدیرعامل فجرسپاسی در مورد بازی جوانمردانه اشاره می کنیم. این اظهارات زمانی مطرح شد که در واقعیت این اصل از سوی برخی بازیکنان تیم فجرسپاسی رعایت نشد. مثل زمانی که بازی متوقف نشد، آنها بدون هیچ مشکلی به بازی ادامه دادند و مشخص بود که سوء استفاده صورت گرفته است.

از سوی دیگر، رفتار منصفانه و حرفه ای حکم می کند که هیچ اظهارنظر مداخله جویانه ای در مورد مسائل داخلی سایر تیم ها صورت نگیرد. اگرچه انتظار نداریم ارزش یک مدیرعامل ارزشمند باشگاه وارد چنین بحثی شود. در حالی که سقوط ها جلوی بازی فجر شهیدسپاسی را گرفت، پرسپولیسی ها با تماشای چند صحنه آن را درک کردند. بدون شک مدیرعامل این باشگاه نمی تواند در مورد تیم پرسپولیس و مربی محترم آن اظهار نظر کند.

بیشتر بخوانید:

اما مشکل دیگر اظهارنظر مدیرعامل سپاهان در تلویزیون بود. در ابتدا سوالی را که از وی در مورد استفاده از عکس برخی بازیکنان با سابقه بازی در پرسپولیس پرسیده شد را یادآور می شویم. این تیم بود که این حرکت را غیرحرفه ای و نادرست خواند.

با توجه به اظهارات کذب آقای ساکت در دفاع از اقدام غیرحرفه ای، غیراخلاقی و غیرقانونی حذف ستاره از لوگوی باشگاه پرسپولیس، باید به اطلاع ایشان برسانیم که این باشگاه لوگوی رسمی یک باشگاه را تغییر داده است که قابل پیگیری است.

مدیرعامل سپاهان برای دفاع از این اقدام که می‌توان آن را بدخواهانه نسبت به پرسپولیس دانست، به نبود آیین‌نامه درج ستاره روی آرم پرسپولیس اشاره کرد و این در حالی است که این علامت در ثبت شرکت‌ها به صورت رسمی با ستاره ثبت شده است. و علائم تجاری

این نشان با تمام اجزای آن مورد تایید فدراسیون، سازمان لیگ و کنفدراسیون آسیاست.

چطور آقای ساکت ادعا می کند که باشگاهش یک حرفه است اما اصل ساده و ابتدایی حرفه ای را رعایت نمی کند که به لوگوی باشگاه دیگری که نماد اصلی هویت آن است، احترام بگذارد؟! آیا دنبال کردن یکسری هوادار سخیف که در چند سال اخیر مقابل پرسپولیس بوده اند نشان از حرفه ای بودن آنها دارد؟!

باشگاه پرسپولیس همچنان منتظر عذرخواهی رسمی آن باشگاه و مدیرعامل آن به صورت جداگانه است.

امیدواریم فوتبال ایران به فضای احترام متقابل تبدیل شود و رویه ای که از ابتدای دهه 80 با ظهور عده ای خاص و اقدامات آنها رواج یافته از این فوتبال حذف شود. در پایان تاکید می شود باشگاه پرسپولیس صیانت از حقوق معنوی باشگاه، اعضای تیم و هواداران محترم را با جدیت پیگیری خواهد کرد و قدم کوچکی در این راستا برنخواهیم داشت.

257 251