سناتور آمریکایی پیشنهاد تحریم‌ها علیه پوتین و مقامات ارشد روسیه را ارائه کرد – اخبار ایالات متحده – اخبار بین‌الملل تسنیم

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم ، «مارکو روبیو» از مقامات ارشد کمیته های اطلاعاتی و روابط خارجی آمریکا روز جمعه پیش نویس طرح تحریم ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه و دیگر مقامات ارشد روسیه را به سنا ارائه کرد.

سناتور ارشد جمهوری خواه در توضیح پیشنهاد خود، روسیه را به توطئه برای حمله به اوکراین متهم کرد: آنها می توانند آن را دردناک کنند.

وی افزود: «به نظر نمی رسد رئیس جمهور بایدن درک کند که ایالات متحده باید قدرت و عزم خود را نشان دهد نه ضعف. من از همکاران سنا می‌خواهم قبل از اینکه خیلی دیر شود، روی این لایحه با من کار کنند.»

ایالات متحده و دیگر اعضای ناتو در هفته‌های اخیر بارها ادعا کرده‌اند که روسیه برای حمله احتمالی به اوکراین با استقرار ده‌ها هزار نیرو در مرز آماده می‌شود.

از سوی دیگر روسیه با رد ادعاهای اوکراین، اشاره کرد که اوکراین، آمریکا و ناتو به دنبال بی ثبات کردن منطقه هستند.

روسیه از ناتو خواسته است که پیشروی خود را به سمت شرق (به مرزهای روسیه) محدود کند، اما ینس استولتنبرگ، دبیرکل ناتو اخیراً در یک کنفرانس مطبوعاتی گفت که مسئولین مسکو نمی توانند مانع از پیوستن اوکراین یا سایر کشورهای عضو ناتو شوند. آماده ادامه حمایت خود از دولت اوکراین هستند.

انتهای پیام/.