راه اندازی سامانه راهنمایی برای تسهیل صدور پروانه ساخت – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، فرهاد سبحانی گفت: به منظور کاهش هزینه های ارجاع و تردد داوطلبان و با هدف تسهیل در ارائه خدمات، سامانه خدمات الکترونیکی تحت عنوان سامانه راهبر در دهیاری ها فعال شده است. این استان .

وی ادامه داد: از این پس دهیاران، استفاده کنندگان و متقاضیان ساخت و ساز مسکن در روستاهای استان می توانند با مراجعه به این سامانه و بدون مراجعه به آنتن های بنیاد مسکن شهرستان، کلیه مراحل صدور پروانه را به صورت مجازی و ایمن انجام دهند. .

وی با اشاره به برگزاری جلسات اطلاع رسانی و هماهنگی فراوان در این حوزه، تاکید کرد: در همین راستا و در این دیدار که با حضور رئیس خدمات فنی معاونت توسعه روستایی بنیاد روستایی، مدیرکل دفتر معاونت توسعه روستایی و روستایی برگزار شد. دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری قزوین و سایر نمایندگان استانداری و جمعی از دهیاران و کارشناسان مرتبط با این سامانه برگزار و روند مذکور نیز توجیه شد و مقرر شد تسهیلات لازم جهت جمع آوری تسهیلات لازم جهت انجام امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری قزوین انجام شود. این امکان را هر چه سریعتر در روستاهای استان گسترش دهید.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان قزوین افزود: سامانه هدایت یک سامانه پیمایش فنی و مهندسی ساخت و سازهای روستایی است که در راستای کاهش مطالبات در مقابل مردم و تحقق دولت الکترونیک پس از برگزاری جلسات کارشناسی با حضور کارشناسان بنیاد مسکن کشور، بنیاد مسکن استان، مدیران و نمایندگان استانداری آغاز و در فاز بعدی با آموزش دهیاران راه اندازی و به بهره برداری می رسد.

لیلا قریب مدیرکل دفتر امور روستایی و شوراهای اسلامی استانداری قزوین ضمن استقبال از این طرح گفت: در راستای بهره مندی مندی مردم و تحقق و استقرار دولت الکترونیک بیشتر برای این خدمت در روستاها، همکاری نزدیکی با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: برای این منظور تجهیزات و ملزومات لازم را در اختیار روستاها و روستاهای هدف قرار داده ایم و در زمینه آموزش روستائیان نیز با همکاری بنیاد مسکن استان جلسات آموزشی مورد نیاز را برگزار خواهیم کرد. قزوین تا مردم از مزایای این طرح بهره مند شوند.

داوطلبان و کلیه دستگاه ها و ادارات اجرایی نوار نقاله روستائیان می توانند برای دریافت خدمات و سایر موارد مربوط به ساخت و ساز خود از طریق سامانه الکترونیکی svs.bonyadmaskan.ir به صورت آنلاین مراجعه و درخواست خود را ثبت و سپس از طریق کد رهگیری و کد ملی خود وارد سامانه شوند و تمامی مراحل اداری و پیشرفت کار را پیگیری کنند. از درخواست شما