توسعه عملیات اکتشاف معدن کرمان در دستور کار – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر، رضا محتشمی پور در بازدید از معادن مس سیرجان استان کرمان را بزرگترین استان کشور دانست و گفت: توسعه عملیات اکتشاف معدن در استان کرمان در دستور کار قرار دارد.

وی ادامه داد: استان کرمان دارای ذخایر معدنی خوبی است و فعالیت های معدنی در سطح خوبی در این استان انجام شده است.

محتشمی پور افزود: توسعه ظرفیت معدنی در شهرستان سیرجان در بخش خصوصی و نیمه دولتی با سرعتی ثابت و فزاینده در حال توسعه است و می توانم بگویم که در اینجا شاهد توسعه بخش معدن هستیم و در سال آینده. این توسعه و افزایش بسیار مهم خواهد بود.

وی گفت: مشکلات این حوزه عمدتاً در حوزه تمرکز فعالیت‌های معدنی است و همه معدن‌کاران و شرکت‌های معدنی به دنبال توسعه فعالیت‌های معدنی هستند که باید ضمن تسریع در توسعه فعالیت‌های معدنی به این موضوع نیز توجه شود. در منطقه».

معاونت معادن و فرآوری مواد سکوت وی همچنین در جلسه رفع مشکلات معادن و صنایع معدنی گفت: با توسعه عملیات اکتشافی و رفع موانع آن باید ظرفیت های ناشناخته کشور را در حوزه معدن شناسایی و فعال کنیم.

وی تاکید کرد: باید از ظرفیت های بخش خصوصی قوی و قدرتمند در فعال سازی معادن استفاده شود.

در این جلسه که با حضور بیش از 70 نفر از کارگران معدن یا مدیران صنایع معدنی استان برگزار شد، مسائل این حوزه از جمله نحوه شاخص های در محدوده معادن، موانع تولید، مجوز بهره برداری و تاسیس بررسی شد. مجوز بررسی شد و مقرر شد که مشکلات وجود داشته باشد خردسالان با توجه بررسی و اصلاح مقررات و رویه های قانونی.