هفت فیلم مستند پرتره کمیاب از تاریخ سینمای مشهور اکران می شود – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از روابط عمومی گروه سینمایی هنر و تجربه، در ادامه اکران ویژه فیلم های هنری و تجربی، رویداد فیلم مستند پرتره با عنوان «هفت، سینمای پرترهاز شنبه 30 خرداد تا جمعه 5 خرداد در پردیس سینمایی چارسو برگزار می شود.

بر اساس این گزارش، هر روز ساعت 20 یک فیلم مستند از سینماگر سرشناس اکران می شود و پس از نمایش فیلم، جلسه نقد و بررسی با حضور و اجرای امیر قدری و حضور و همراهی فیلمسازان و منتقدان سرشناس.

در این رویداد فیلم های مستند کمیاب از «فیلنی هرگز تمام نمی شود» به کارگردانی یوجین کلاه لبه دارمستندجانگو و جانگوسارجو کوربوچی” کارگردانی شده توسط لوکاس افسارمستند «یک سال در زندگی اینگمار برگمان» به کارگردانی جوآن عظیم اخبار در موردمستند “روح سنگ” فروشندگانبه کارگردانی پیتر مداکمستند “لینچ- اونس“به کارگردانی الکساندر او فیلیپ، مستند”سرکارگر در برابر سرکارگر” کارگردانی شده توسط هلن ترشتیکووا و یعقوب حناو مستند «چشم اورسون ولز» به کارگردانی مارک پسرعموها با زیرنویس فارسی ارائه شده است.

این رویداد به همت گروه سینمایی هنر و تجربه و با همکاری مرکز گسترش سینمای مستند، تجربی و انیمیشن جشنواره برگزار می‌شود. سینمای حقیقت، سایت اینترنتی کافه سینما و پردیس سینمایی چارسو برگزار می شود.

علاقه مندان می توانند برای شرکت در این رویداد از 30 تا 26 خردادماه همه روزه ساعت 20 به اتاق شماره دو پردیس سینمایی چارسو مراجعه کنند. شرکت در این رویداد رایگان است.