حال و هوای معنوی مدینه النبی در جلسه جزء خوانی قرآن – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، دوازدهمین جلسه جزء خوانی و استماع قرآن کریم با حضور جمعی از بزرگان، قاریان و حافظان ممتاز در حسینیه الزهرا(س) مجتمع امام خمینی(ره) برگزار شد.

در این جلسه با مدیریت قاسم رضیعی مدرس و قاری بین المللی قرآن، حسین رستمی از قاریان تهرانی پیشکسوت، سید صادق مسلمی از مازندران و سید محمدمهدی شیخ الاسلامی از همدان به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید و بر اساس توصیه پرداختند. مقام معظم رهبری با توجه به لزوم تبیین مفهوم آیات برای حضار، قبل از شروع تلاوت، گزیده ای از مفاهیم تلاوت خود را بیان کردند.

در بخشی از این محفل عبدالوحید جعفرزاده از قاریان اصلی و از قاریان اهل بیت(ع) پس از قرائت صلوات خاصه امام رضا علیه السلام، اشعار زیبایی را در مدح قرائت کرد. امام هشتم، قلوب حاضران را به تالار و منزل حضرت سامان الحجج (علیه السلام) فرستاد.

حال و هوای معنوی مدینه النبی در جلسه تلاوت قرآن

یکی از قسمت های جالب دوازدهمین جلسه جزء خوانی و استماع قرآن، ارتباط تصویری با اعضای کاروان قرآن در مدینه منوره بود.

در این ارتباط آنلاین احمد ابوالقاسمی رئیس کاروان نور ضمن بیان حال و هوای معنوی این روزهای مدینه النبی(ص) از برنامه های اعزام کاروان قرآنی به حج تمتع خبر داد. در ادامه محمد محدیان عطار، سید محمد حسینی پور و محمدمهدی روحانی از اعضای کاروان نور به تلاوت آیاتی از قرآن کریم پرداختند.

گروه تواشیح میاد از خوزستان دو قطعه زیبای مناجات و مداحی امام رضا (علیه السلام) را در حسینیه الزهرا (س) اجرا کردند.

شورای عالی قرآن همواره تلاش کرده است تا با عناوین مختلف از جمله برگزاری جلسات آموزشی، نشست های تخصصی و محافل تجلیل از شخصیت های قرآنی، زمینه را برای اجتماع قرآنیان فراهم کند.

مرکز امور قرآنی سازمان اوقاف و امور خیریه از امسال برای حمایت بهتر از این حرکت های مقدس قرآنی پا پیش گذاشته و شروع به کار کرده است. در همین راستا برپایی نشست تخصصی ماهانه با عنوان «جلسه تلاوت و استماع قرآن کریم» یکی از برنامه هایی است که مدتی است در دستور کار قرار گرفته است.