پیش بینی برداشت 5 هزار تن دانه روغنی کلزا در کردستان

محمدصالح احمدی معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کردستان در گفت وگو با خبرنگار فارس در سنندج اظهار داشت: در فصل زراعی جاری (1402-1401) دو هزار و 87 هکتار از مزارع کردستان زیر کشت رفته است. کاشته شده با کلزا

وی با بیان اینکه در کاشت کلزا از ارقام مرغوب فرانسوی و آلمانی استفاده می شد، افزود: در سال های اخیر به دلیل استفاده از ارقام بی کیفیت، کلزا ریزش کرده است اما اکنون با استفاده از بذر مرغوب این مشکل برطرف شده است. – ارقام با کیفیت

احمدی از رشد 100 درصدی سطح زیر کشت این محصول در دوره جاری کشاورزی نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبر داد و گفت: بیشترین سطح زیر کشت کلزا در شهرستان های قروه، دهگلان، سقز و مریوان است. .

معاون بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کردستان در ادامه خاطرنشان کرد: پیش بینی می شود امسال 5 هزار تن دانه روغنی کلزا از مزارع زیر کشت این محصول تولید شود و عملیات برداشت از ابتدای تیرماه آغاز شود. . .

وی گفت: در برنامه اعلام شده وزارت جهاد کشاورزی برای سال آینده 3 هزار و 500 هکتار برای کشت کلزا در کردستان پیش بینی شده است.

احمدی با تاکید بر اینکه خرید تضمینی کلزا توسط دولت انجام می شود، یادآور شد: قیمت خرید تضمینی کلزا در حال حاضر 22 هزار تومان است و ممکن است این مبلغ تغییر کند.

انتهای پست 2330/72
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید