آموزش فارسی من: بازیابی یادداشت فقط یک بار امکان پذیر است

به گزارش خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، امسال تاثیر معدل در کنکور 40 درصد قطعی است و همین مشکل باعث شده است که برخی از دانش آموزان درخواست بازگرداندن نمرات خود را داشته باشند. البته تعدادی از داوطلبان آزاد نیز می خواهند نمره را برگردانند.

امکان بازگردانی نمره برای هر درس وجود دارد، اما این کار فقط یک بار برای هر درس قابل انجام است. در عین حال تعدادی از داوطلبان کنکور با درج موضوعی با عنوان «تعمیر رتبه کنکور محدود نشود» درخواست افزایش ترمیم رتبه را دارند.

محمدمهدی کاظمی معاون آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش در گفت وگو با خبرنگار آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، گفت: اگر داوطلب یا دانش آموزی در آزمون تصحیح نمره شرکت کند و نمره بالاتری کسب کند، این نمره باعث می شود. در پرونده مدرسه آنها ثبت شود، اما اگر نمره آنها کمتر باشد، نمره قبلی آنها در پرونده مدرسه آنها لحاظ می شود.

وی درخواست اصلاح نمره را بی پایان دانست، یعنی هر چقدر هم که وقت بگذاریم، داوطلبان همیشه زمان می خواهند و ادامه داد: با تصویب شورای عالی و کارگروه مربوطه، اصلاح نمره فقط یک بار امکان پذیر است. . یعنی داوطلبان و دانش آموزان هر درس را یک بار امتحان می کنند و امکان بازگرداندن نمره وجود دارد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید