وزیر ارشاد: ​​صداوسیما مرجع صدور مجوز پخش خانگی است

محمدمهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی عصر امروز در جلسه شورای فرهنگی عمومی شهرستان نهاوند که با حضور استاندار همدان در سالن شهدای فرمانداری نهاوند برگزار شد، گفت: دولت با ایجاد مناطق ویژه فرهنگی در نقاط مختلف کشور موافقت کرده است.

وی هدف از راه اندازی این پویش فرهنگی را توسعه فرهنگی در مناطق مختلف دانست و گفت: به منظور ایجاد عدالت فرهنگی در نقاط مختلف کشور و با توجه به استعدادهای فرهنگی و هنری در استان ها، حوزه فرهنگی ویژه ایجاد می شود. . .

اسماعیلی راه اندازی کتابفروشی های زنجیره ای بزرگ در سراسر کشور را از دیگر برنامه ها عنوان کرد و افزود: پیش بینی می کنیم محل خرده فروشی در سطح شهر تعیین شود و همچنین از هر چه در توان داریم در عرضه کتاب استفاده خواهیم کرد.

وزیر ارشاد گفت: در قانون برنامه امسال 5 درصد به مسائل توسعه فرهنگی اختصاص داده شده است که انتظار ما از مدیرکل استان ها و فرمانداران شهرستان ها این است که این مهم را در دستور کار خود داشته باشند و شورای فرهنگ عمومی نیز می تواند اقدامات خوبی انجام دهد. مراحل بحث قانون جوانان جمعیت.

وی با بیان اینکه به دنبال بودجه مناسبی برای اجرای طرح مهندسی فرهنگی در کشور هستیم، گفت: برای تخصیص اعتبار به طرح های آماده در حوزه فرهنگی مشکلی نداریم و از نکات نیز حمایت می کنیم.

اسماعیلی گفت: اولویت های فرهنگی کل کشور بر اساس فرمایشات مقام معظم رهبری در 5 محور تدوین و به استان ها ابلاغ شده است و امروز سرانه مطالعه کشور 33 دقیقه است و تلاش ما بر این است که با برنامه ریزی آن را افزایش دهید.

وی گرایش نوجوانان به سمت موسیقی جدید را برجسته کرد و افزود: سال گذشته 400 هزار نفر برای حضور در کنسرت های خارج از کشور بلیت های میلیونی خریداری کردند که با برنامه ریزی فرهنگی که سلیقه ای هم هست اما با مدیریت خوب می توان شاهد موفقیت های خوبی بود. .

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه نهاوند در عرصه ایثار و شهادت و انقلابی گری پیشرو است، گفت: چرا نباید در این شهرستان اثر برجسته و فرهنگی تولید شود و از تولید محصول حمایت مادی و معنوی می کنیم. فیلم مستند قهرمان مرصاد چون حاج میرزا هر کدام از ما حقی داریم.

وی تصریح کرد: در حوزه فرهنگی پول و اعتبار حرف اول را نمی زند، یک روحانی برجسته گاهی کاری می کند که هزار میلیارد تومان نمی تواند به آن برسد.

اسماعیلی با بیان اینکه مرجع ذیصلاح پخش خانگی است، گفت: امیدواریم با ممیزی های پیش رو شاهد رفع مشکلات کنونی در این حوزه باشیم و هر هنرمندی که قانون کشور را رعایت نکند قطعاً دچار مشکل خواهد شد. برخورد کرد.

وی ادامه داد: در خصوص صدور مجوز موسسه فرهنگی حاج میرزا محمد سلگی نیز اقدامات لازم را انجام خواهیم داد و از این موسسه حمایت و از ساخت مستند آن استقبال خواهیم کرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با اشاره به ساماندهی فعالیت‌های ویژه قرآنی در مساجد که از مهم‌ترین برنامه‌های این وزارتخانه است، گفت: هر جا کار قرآنی انجام شود، توفیقات خوبی حاصل می‌شود. از این رو فعالیت های قرآنی در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را به شکلی خاص بررسی می کنیم.

57245