تاخیر در قانون عفاف و حجاب قطعا به نفع کشور نیست

حجت الاسلام حسین جلالی در گفت وگو با فارس، در خصوص لایحه عفاف و حجاب صحبت کرد و با تاکید بر اینکه این لایحه پس از یک سال و نیم تهیه شد، گفت: قانون در حوزه عفاف و حجاب یکی از قوانین است. ضروری ترین نیازهای فرهنگی کشور، لایحه قانون ارجاع هنوز به کمیسیون فرهنگی ابلاغ نشده است و باید برای اظهار نظر کمی صبر کرد.

یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس با اشاره به اینکه قانون عفاف و حجاب قطعاً به نفع کشور نیست، گفت: اگر مجلس تا چند روز آینده این لایحه را بررسی و تصویب نکند، به هفتم می رسد. برنامه و ما باید تا مجلس بعدی هرج و مرج را تحمل کنیم، دوره ای طولانی که حدود 4 سال طول می کشد.

وی گفت: لایحه ذکر شده هنوز به مجلس نرسیده اما فشار از بیرون آنقدر زیاد شده که طبیعی نیست، دست دشمن را می بینیم به این معنا که حتی نمی خواهند این لایحه بیا سر میز عمومی.”

حجت الاسلام جلالی با اشاره به اینکه این لایحه توسط دلسوزان نظام تدوین شده است، افزود: رئیس جمهور، رئیس قوه قضائیه و رئیس کمیته فرهنگی مجلس مجتهد و دغدغه دین دارند. در مورد بازنگری این لایحه توسط مجلس، وظیفه ایشان است که بر اساس اسلام است.

جلالی با بیان اینکه قوه قضائیه با سازوکار خود جرم انگاری می کند و بر اساس آن اقدام به تهیه لایحه کرد، گفت: هرچند حداقل است اما باید این طرح تصویب و به تدریج تقویت شود زیرا قانون بد بهتر از هرج و مرج است.

یکی از اعضای کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: قبل از آن قانونی داشتیم که پلیس را وارد کرد و با آن قانون شاهد کاهش 85 درصدی کشف حجاب بودیم.

وی افزود: در این قانون اگر فردی بخواهد استانداردها را زیر پا بگذارد باید هر بار مراحل مختلف جریمه را طی کند و بزه های متناسب تری بپردازد، مراحل مختلف خیلی سریع سپری می شود نه 4 یا 5 سال!

نماینده مردم رفسنجان و انار در مجلس با اشاره به اینکه باید در کنار فرهنگ سازی قانون را پیش ببریم سپس به اهداف خود می رسیم ادامه داد: آینده روشنی را می بینم.

نماینده مردم رفسنجان و انار در شورای اسلامی در بخشی دیگر از سخنان خود به فرهنگ سازی پرداخت و با تاکید بر اینکه رسانه ها به ویژه صدا و سیما باید از ظرفیت عظیم خود در این عرصه استفاده کنند، گفت: خانواده بزرگ آموزش و پرورش و وزارت علوم نیز می توانند بسیار مفید باشند.

انتهای پیام/80065/b
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید