سرمایه گذاری شستا در طرح های اقتصادی شهر لردگان بررسی شد

به گزارش خبرنگار فارس از شهرکرد، جلسه ارائه طرح اقتصادی سرمایه گذاری شرکت شستا عصر جمعه در لردگان با حضور معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری راهبردی شرکت شستا، معاون سرپرست امور اقتصادی استاندار، فرماندار شهرستان لردگان، نمایندگان شهرستان لردگان، خانمیرزا و شهرستان فولار در مجلس شورای اسلامی برگزار شد. امام جمعه شهرستان لردگان و تعدادی از فرمانداران استان بازداشت شدند.

منصور کریم زاده فرماندار شهرستان لردگان گزارشی از وضعیت کشاورزی، صنعت، گردشگری، اشتغال و ظرفیت این شهرستان ارائه کرد و گفت: شهرستان لردگان دارای زمین های وسیع و مستعد و همچنین نیروی کار جوان و تحصیلکرده است.

برای تامین زمین مسکن ملی مشکل داریم

وی با انتقاد از عدم صدور مجوز در لردگان به دلیل جنگلی بودن این شهرک، افزود: با مشکل تامین زمین به نهضت ملی مسکن با سه هزار متقاضی در شهرک مواجه هستیم.

فرماندار شهرستان لردگان گفت: صنایع پایین دستی پتروشیمی و احداث پارک رزین اوره و تاسیسات کود شیمیایی کود آمونیوم در شهرک به دلیل وجود زمین مناسب در شهرک های صنعتی لردگان، احداث پالایشگاه به دلیل وجود چندین نفت. چاه های موجود در مناطق کوه ریگ و دودرا، ایجاد یک پالایشگاه داروهای گیاهی در این شهرستان به دلیل شناسایی هزار و 500 گونه گیاه دارویی نیازمند سرمایه گذاری است.

کریم زاده، مکان یابی کارخانه فولاد مهر لردگان، آخرین کارخانه بازیافت زباله، مکان یابی نیروگاه سیکل ترکیبی لردگان، توسعه نیروگاه های خورشیدی در شهرستان، انتقال آب به دشت میلاس و سرمایه گذاری در حوزه گردشگری با توجه به قابلیت های شهر و طبیعت بکر از دیگر عناصر مهم سرمایه گذاری است.

فاز اول پتروشیمی فلارد وارد مدار تولید شد

در ادامه حسین بامیری نماینده مردم شهرستان های لردگان، خانمیرزا و فولار در مجلس از انتخاب پیمانکار چاه های نفت منطقه ریگ دودره خبر داد و گفت: کلنگ بهره برداری از آن تا یک ماه آینده زمین گیر می شود.

وی گفت: فاز اول پتروشیمی فلارد وارد مدار تولید شده و 2 مجوز برای کارخانه کریستال ملامین و پارک رزین اوره برای شهرهای لردگان و فلرد اعطا شده است.

بامیری شهرستان های لردگان، خانمیرزا و فولار را مرکز ثقل مواصلاتی کشور دانست و افزود: روزانه حدود 45 تا 50 هزار خودرو از این منطقه تردد می کنند و شاهراه حمل و نقل مواد و محصولات به استان های جنوبی است. .

نماینده مردم شهرستان های لردگان، خانمیرزا و فولار در مجلس، نرخ بیکاری در این مناطق را 28.29 درصد عنوان کرد و گفت: خروجی این جلسه باید اشتغال پایدار برای مردم این شهرستان ها باشد.

شستا در پروژه هایی سرمایه گذاری می کند که توجیه اقتصادی دارند

احسان احمدی معاون برنامه ریزی و سرمایه گذاری راهبردی شستا گفت: شستا مسئولیتی در قبال اشتغال کشور ندارد اما با توجه به توانمندی هایی که دارد می تواند هم به تولید و هم در ایجاد اشتغال کمک کند، در مواردی سرمایه گذاری می کنیم که توجیه اقتصادی داشته باشد.

انتهای پیام/68024
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید