رئیس کمیته حقوقی و قضایی کمیسیون اصل 90 اعلام کرد؛ کمک مجلس برای حل مشکل زندان های کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از بندرعباس، الهام آزاد دبیر کمیسیون اصل 90 مجلس و رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی کمیسیون اصل 90 و احمد مرادی نماینده مردم مجلس شورای اسلامی استان در مجلس و مدیرکل دیوان محاسبات استان از واحدهای مختلف ندامتگاه زندان مرکزی بندرعباس بازدید کردند. وی مستقیماً در جریان مشکلات، مشکلات و کمبودهای زندانیان قرار گرفت.

بازدید از کارگاه اشتغال و مهارت آموزی، کتابخانه و سالن جلسات الکترونیکی و حضوری و کانون اصلاح و تربیت از دیگر برنامه های رئیس کمیته حقوقی و قضایی کمیسیون اصل 90 بود. بازدید وی از زندان مرکزی بندرعباس

الهام آزاد در حاشیه این بازدید با تاکید بر حل مشکلات و نظارت قضایی بر زندانیان خواستار افزایش برنامه های فرهنگی و آموزشی و تفکیک زندانیان شد.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی، هدف از بازدید از زندان بندرعباس را بررسی میزان تحقق اهداف برنامه ششم توسعه در خصوص زندان ها دانست و گفت: تعداد مجرمان اهالی جرایم متأسفانه فضای فیزیکی کافی برای مجرمان و متهمان وجود ندارد و امیدواریم با ابزارهای نظارتی بتوانیم این مشکل را حل کنیم.

وی با اشاره به برگزاری دوره های آموزشی فرهنگی، ورزشی و حرفه ای در زندان بندرعباس بیان کرد: امیدواریم این برنامه ها منجر به بهبود رفتار اجتماعی مردم شود.

آزاد با اشاره به بند ج ماده 113 قانون ششم توسعه در خصوص انتقال زندان ها به خارج از شهرها خاطرنشان کرد: متأسفانه اقداماتی که در برنامه ششم توسعه باید در خصوص انتقال زندان مرکزی بندرعباس به خارج از شهر انجام می شد. شهرستان انجام نشده است و لازم است این مورد با فوریت این پرونده پیگیری شود.

زندان ها را به خارج از شهر منتقل کنید

وی گفت: همکاری سازمان ها و نهادهایی مانند شهرداری ها و سازمان امور اراضی در انتقال زندان ها به خارج از شهرها بسیار ضروری است و باید نهایت همکاری را داشته باشند.

رئیس کمیسیون حقوقی و قضایی کمیسیون اصل 90 مجلس شورای اسلامی گفت: طی سه سال گذشته با پیگیری ها و کنترل های انجام شده سعی شده درصد تکرار جرم در کشورها کاهش یابد. گرچه در این زمینه جای کار زیاد است و تلاش خواهیم کرد در برنامه هفتم توسعه باید موانع و خلأها را برطرف کنیم و بر نقاط قوت تاکید کنیم.

وی باز هم اجتماعی شدن زندانیان را مهم ترین رویکرد زندان ها دانست و گفت: باید در زندان بندرعباس در مساعدت و اداره امور حقوقی زندانیان تلاش بیشتری شود.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید