بیانات مقام معظم رهبری فصل جدیدی از حج را باز می کند – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین سید عبدالفتاح نواب که در آستانه خطبه های نماز جمعه امروز (14 خرداد) در اجتماع نمازگزاران دانشگاه تهران سخنرانی می کرد، دهه کرامت را گرامی داشت و با تبریک به حضرت زهرا(س) گفت. سامان در میلاد خجسته اش. حج (آ) وی به تشریح آیات شعار حج سال 1402 پرداخت و گفت: شعار حج پیش رو که شامل سه آیه تحول قرآنی، همگرایی اسلامی و حمایت از عتبات عالیات است، موجب تقویت ظرفیت های فردی و جمعی زائران می شود. بلند می شود و می تواند دنیا و آخرت زائران را تغییر دهد.

رهبر حجاج ایرانی با اشاره به تأثیرات تحول قرآنی در زندگی مردم خاطرنشان کرد: یکی از مهم ترین اتفاقاتی که باید در حج رخ دهد «خودسازی» است که ارزش بسیار بالایی دارد و زندگی فردی را تحت تأثیر قرار می دهد. از زائر
وی قسمت دوم شعار حج امسال را توانمندی کار جمعی و همگرایی با مسلمانان دیگر کشورها دانست و افزود: زائران باید با افکار و ذهن دیگران آشنا شوند و در مسیر تمدن و گسترش زندگی گام بردارند. فرهنگ غنی. اسلام با ادغام جمعی

نماینده ولی قانونی در امور حج و زیارت، حمایت از اماکن مقدسه به عنوان جنبه بین بین المللی وی حج ​​را برشمرد و گفت: زائران و مسلمانان کشورهای مختلف باید از توان همگرایی اسلامی به عنوان یک ملت برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین و قدس شریف استفاده کنند.

حجت الاسلام والمسلمین نواب حج را یک فرصت طلایی در زندگی هر فردی دانست و ادامه داد: این فرصت ممکن است یک بار در زندگی هر فردی پیش بیاید. بنابراین باید از لحظات طلایی آن نهایت استفاده را ببرید. اگر اعمال و مناسک حج به درستی انجام شود، زندگی زائر به بهترین وجه انجام می شود و در پیشگاه خداوند شرمنده نمی شود.

وی با تاکید بر اینکه حج بهترین فرصت برای خودشناسی است، خاطرنشان کرد: زائری که به مسجدالنبی، قبرستان بقیع و مسجدالحرام مشرف می شود، از تجارتی که در ایران به آن می پردازد مبرا است و وقت کافی برای عبادت دارد. خودشناسی و معرفت ائمه. پرداخت کنید و ادامه دهید خاکستر انجام دادن

حجت الاسلام والمسلمین نواب ادامه داد: توبه از گذشته و اصلاح در آینده فرصتی طلایی برای زائری است که فقط یک بار در عمرش میهمان خدا و رسول رحمت و رحمت خدا می شود. رسول عزیز اسلام.پ) اصرار داشت به زائران سلام کند.

نماینده فقیه در امور حج و زیارت با اشاره به سخنان امام صادق (ع)آ) وی با توجه به اهمیت پاسخگویی به سؤالات زائران در خصوص مناسک و مناسک حج، گفت: صحبت هایی که مقام معظم رهبری در دیدار با مسئولان حج داشتند، فصل جدیدی از «حج» را به روی همگان گشود که باید در رأس امور باشند. پروژه های تحقیقاتی و تحقیقاتی

رهبر حجاج ایرانی اهمیت استفاده از مناسبت حج را به زائران یادآور شد و گفت: از امام صادق (ع)آ) نقل شده است که کسی که به مکه می رود و خود را اصلاح نمی کند و با دیگران مدارا نمی کند و با آنان نیکی نمی کند، از سفر سودی نمی برد.

حجت الاسلام والمسلمین نواب در پایان از ایثارگران خواست تا در نماز خود خادم باشند. میهمانان رحمان فراموش نکنند تا بتوانند بهترین شرایط را برای انجام اعمال و مناسک زائران ایرانی فراهم کنند.