انتظار می رود نمایندگان استان قزوین در مجلس بر اجرای قانون نظارت داشته باشند – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله عبدالکریم عابدینی در خطبه های این هفته نماز جمعه قزوین اظهار داشت: همدیگر را به تقوا سفارش می کنیم و برای یک عمر با تقوای الهی همدیگر را یاری می کنیم.

با اشاره به سالروز میلاد امام رضا (ع)آ) وی افزود: باید در کنار مردم زندگی کنیم تا هر بار که به سراغ آنها می رویم بگوییم گره ای از کار مردم باز کرده ایم.

امام جمعه قزوین با اشاره به سالروز پیروزی حزب الله لبنان در آزادسازی جنوب این کشور ادامه داد: این حرکت سرآغاز پیروزی های جبهه مقاومت و شکست های رژیم صهیونیستی بود.

وی با اشاره به سالگرد رحلت قریب الوقوع امام خمینی (ره) گفت: امام (ره) ایستادگی خود را در برابر دشمن و ظالمان با اعتیاد و ایمان به خدا چیزی جز پیروزی انسان را در پی نخواهد داشت.

آیت الله عابدینی با اشاره به دیدار مقام معظم رهبری با نمایندگان مجلس گفت: وظیفه اصلی نمایندگان قانون گذاری و نظارت بر اجرای صحیح قانون است.

وی با بیان اینکه انتظار داریم نمایندگان مردم استان قزوین در شورای اسلامی به رسالت اصلی خود که نظارت بر قانون است توجه لازم را داشته باشند، تصریح کرد: نمایندگان مردم قزوین در مجلس نباید اجازه دهید قانون در استان قزوین نادیده گرفته شود

امام جمعه قزوین با بیان اینکه در گذشته برخی مفاسد و اقدامات غیرقانونی در استان قزوین صورت گرفته بود و انتظار داشتیم کمیسیون اصل 90 از آن جلوگیری کند، ادامه داد: این انتظار از سوی رئیس کمیسیون اصل 90 در آن موارد وجود داشت. سال ها. که اتفاقا نماینده قزوین هم بود تا از این تخلف جلوگیری کند.

وی ادامه داد: از زحمات نمایندگان مردم قزوین در مجلس تشکر می کنیم و انتظار داریم این نمایندگان در احیای حقوق مردم و نظارت بر اجرای قوانین و یا مکان هایی که قانون نادیده گرفته می شود احتیاط کنند.

آیت الله عابدینی در بخشی دیگر از سخنان خود با اشاره به رونمایی از موشک خرمشهر خاطرنشان کرد: ویژگی های منحصر به فرد این موشک دشمن را به وحشت انداخت.

وی گفت: برد این موشک 2000 کیلومتر، قابلیت نشانه گیری است فرار از رادار و وزن 1500 کیلوگرمی کلاهک آن باعث ترس و وحشت رژیم صهیونیستی شد.

امام جمعه قزوین با اشاره به فرا رسیدن فصل گرما شادی وی به مصرف انرژی از جمله آب و برق پرداخت و افزود: سال گذشته وضعیت آب خوبی نداشتیم و امسال وضعیت ما بدتر از سال گذشته است.

وی در پایان از وضعیت نان گلایه کرد استان قزوین ادامه داد: همه مسئولان و حتی نانوایان باید تلاش کنند نان باکیفیت و آسان به دست مردم برسد.