حضرت معصومه علیهاالسلام در بین همه اولاد ائمه از جایگاه و منزلت خاصی برخوردار است – خبرگزاری مهر

حجت الاسلام والمسلمین رضا نوروزی، مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم در گفتگو با خبرنگار مهر با تجلیل از دهه کرامت گفت: در میان نوادگان ائمه یک وضعیت ویژه آه تو برای حضرت معصومه(س)س) امامان متعددی از جمله امام جواد(ع) هستند.آ)امام سادیست (آ)امام رضا (آ) و امام کاظم (آ) در مدح او چند داستان گفتند.

فرمود: در حقیقت حضرت معصومه(س)س) آنها از چنان عظمت خاصی برخوردارند که چهار امام معصوم قبل از ولادت حضرت معصومه(س) به آنها و حتی روایات خاصی توجه ویژه داشتند.س) و پدر بزرگوارشان موسی بن جعفرآ) از جمله گفته شده است که امام صادق(ع)آ) در مورد عظمت و مقام بانو کرامت می فرمایند: دختر پسرم امام موسی کاظم (ع)آ) در قم به دنیا می آید و به خاک سپرده می شود و هر که به زیارت او برود بهشت ​​بر او واجب می شود.

حجت الاسلام نوروزی تاکید کرد: در بین همه امامزاده ها، حرم و مکان حضرت معصومه (س)س) به دلیل وجود روایات خاص، توجه ویژه ای می شد.

نام معصومه رفته از سنت می آید

وی گفت: کلمه معصومه برگرفته از احادیث و روایتی از امام رضا(ع) است.آ) یکی هم هست که از تعبیر معصومه برای آنها استفاده کرده است.

وی افزود: زمانی در مورد ائمه عصمت بالایی به کار می بریم که در برابر هر خطایی، حتی گناه سهوی که مربوط به اولیای الهی است، عصمت بالایی دارند، اما وقتی از آن ها باشد، کلمه «معصوم» به میان می آید. همانطور که ما کار می کنیم استفاده می شود، به معنای بی گناهی در برابر گناه است.

مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه قم در پایان گفت: حضرت معصومه (س)س) او از معدود امامزادگانی است که در روایات به زیارت ایشان تشویق می شود و علاوه بر آن کتاب زیارت و مناسک خاص خود را دارد، پس باید مواظب جایگاه او بود.