تایید شکست اوکراین در حمله به کشتی روسی/ ایوان خورس به سواستوپل بازگشت- اخبار آمریکا – اخبار بین الملل تسنیم | تسنیم خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرگزاری بین المللی تسنیم، منابع خبری ویدئویی از بازگشت کشتی «ایوان خورس» منتشر کردند که منابع اوکراینی چند روز پیش مدعی شده بودند آن را هدف قرار داده اند. در این فیلم اثری از انهدام این کشتی نیست.

در 3 ژوئن، وزارت دفاع روسیه در بیانیه ای از تلاش ناموفق اوکراین برای حمله به یک کشتی روسی خبر داد. در بیانیه آن روز روسیه آمده است: امروز در ساعت 5.30 صبح (به وقت محلی) نیروهای مسلح اوکراین با کمک 3 فروند شناور تندرو بدون سرنشین اقدام به حمله به کشتی “ایوان خورس” متعلق به ناوگان دریای سیاه کردند.

در بیانیه وزارت دفاع روسیه آمده است: این شناور در حال انجام ماموریت های مربوط به امنیت خطوط لوله گاز ترکیش استریم و بلو استریم در منطقه انحصاری اقتصادی جمهوری ترکیه است.

مسکو در این بیانیه افزود: این حمله در 140 کیلومتری شمال شرق بسفر انجام شد. این کشتی روسی با آتش سلاح های خود تمامی کشتی های بدون سرنشین را نابود کرد. وزارت دفاع روسیه نیز ویدئویی از سرنگونی پهپادهای اوکراینی منتشر کرد.

با این حال، وزارت دفاع اوکراین شامگاه پنجشنبه 13 خرداد با انتشار ویدئویی در صفحه توئیتر خود مدعی شد که حمله به کشتی جاسوسی روسیه موسوم به “ایوان خورس” در دریای سیاه انجام شده است. “رویداد استثنایی”.

در این توییت نوشته شده بود: “لحظه برخورد پهپاد اوکراینی با کشتی تجسسی روسی ایوان خورس. یک اتفاق استثنایی!”

با وجود این، ویدئو زمان برخورد و آسیب به کشتی روسی را نشان نداد. موضوعی که به گمانه زنی ها درباره تلاش اوکراین برای راه اندازی جنگ تبلیغاتی بر سر حمله به بزرگترین و باهوش ترین کشتی جاسوسی روسیه دامن زده است.

انتهای پیام/