سوال از مرتضوی در مورد یکسان سازی حقوق بازنشستگان – اخبار مجلس و دولت ایران – اخبار سیاسی تسنیم خبرگزاری تسنیم

حسینعلی حاجی دلیگانی نماینده شاهین شهر در شورای اسلامی در گفت وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم ، سوال خود از صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه را مبنی بر عدم وجود این موضوع اعلام کرد. – اعمال قانون تناسب حقوق مستمری بگیران رد و هیأت رئیسه مجلس تقدیم شد.

وی با بیان اینکه سوال من از وزیر این بود که چرا 25 درصد باقیمانده تناسب حقوق و مزایای بازنشستگان و مستمری بگیران سازمان تامین اجتماعی یعنی مطابق بند (ب) ماده 12 قانون سازمان تامین اجتماعی؟ برنامه پنج ساله ششم توسعه اجرا نمی شود؟ وی گفت: این موضوع برای بررسی و دعوت از وزیر کار برای توضیح در این خصوص به کمیسیون تخصصی ارجاع می شود.

به گزارش تسنیم، شرح سوال نماینده شاهین شهر از وزیر کار به شرح زیر است:
بر اساس بند (ب) ماده 12 قانون برنامه پنج ساله ششم توسعه، سازمان تامین اجتماعی موظف است در اجرای قانون، حقوق مستمری بگیران و مستمری بگیران را طبق قوانین مربوطه تعدیل کند. تصمیمات قضایی مشمولان واجد شرایط و 25 درصد باقیمانده برای مشکلات احتمالی صرفه جویی و مقرر شد تا پایان سال (1398) اعمال شود.

حال سوال اینجاست که چرا با وجود پیگیری های مستمر سازمان های بازنشستگان تامین اجتماعی کشور از جمله کانون بازنشستگان و مستمری بگیران کلانشهر استان اصفهان و همچنین کانون بازنشستگان شاهین شهر، میمه و شهرستان ها برخور، این سازمان هنوز با توجه به گذشت بیش از 2 سال، در رابطه با اقدامات 25 درصد باقی مانده اقدامی نکرده است؟

انتهای پیام/
انتهای پیام/