شفافیت اولویت دستگاه قضایی استان سمنان – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، محمدجعفر عبداللهی در سخنانی در جمع مردم دامغان همزمان با حضور آدینه در مسجد آن شهرک ضمن بیان اینکه تعداد پرونده ها در دستگاه قضایی بسیار بیشتر از نسبت جمعیت و جمعیت است. وی تاکید کرد: باید تعجب کنید که چه اتفاقی افتاده، آیا در جامعه اتفاق افتاده است که این همه شکایت از یکدیگر در دستگاه قضایی باشد؟

وی یکی از دلایل این امر را بیگانگی ما از کرامت انسانی دانست و افزود: دلیل افزایش جرم و جنایت در جامعه ما سقوط انگ اجتماعی گناه و جرم است.

رئیس کل دادگستری استان سمنان ادامه داد: جامعه ای با برداشتن روسری به فساد تبدیل می شود. زشت آن را صحیح بدانند در حالی که برهنگی آخرت خود را به شهوت دنیوی شهوتران فروخته است.

عبدالهی گفت: اگر از کرامت انسانی دور شویم خیابان های ما به جهنم می رود سلام معلوم می شود همه در خیابان شاهد اتفاقاتی هستند که نباید بیفتد، گفت: به خانواده ها توصیه می کنیم حجاب و عفاف را جدی بگیرند.

وی با بیان اینکه امروز باید به کرامت انسانی خود پایبند باشیم افزود: حفظ کرامت انسانی در محاکم قضایی از اولویت های دستگاه قضایی استان سمنان است.

رئیس کل دادگستری استان سمنان دیدارهای حضوری را دستور روز برای رفع مشکلات دستگاه قضایی دانست و گفت: سال گذشته در 36 هزار جلسه مردمی در استان سمنان حضور داشتیم.

عبدالهی گفت: سال گذشته تلاش کردیم شرایط را بهبود ببخشیم و امسال نیز این رویه با شفافیت و پاسخگویی ادامه خواهد داشت.