امام جمعه اراک: دولت و مجلس جلوی نوسان قیمت را بگیرند – اخبار مرکزی – اخبار استان های تسنیم تسنیم خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک ، آیت الله قربانعلی دری نجف آبادی در خطبه های سیاسی مذهبی روز جمعه اراک در مسجد بیت المقدس با اشاره به حماسه آزادسازی خرمشهر اظهار داشت: حماسه فتح خرمشهر. خرمشهر مظهر عزت، شرف، غیرت و مردانگی مردم ایران است، رزمندگان اسلام، ارتش، سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و نیروهای مردمی و اسلامی در سایه وحدت و همدلی به فرماندهی ولی فقیه بودند. قادر به شکستن قدرت ظاهری صدام با به اسارت گرفتن 20000 نیروی عراقی در زمان بازپس گیری عزیز خرمشهر است.

وی افزود: آزادی خرمشهر به فضل و یاری خداوند حاصل شد و امروز حضور مقتدرانه جمهوری اسلامی در سطح بین المللی از برکات فتح خرمشهر است، حماسه ای که تنها فتح نبود. زمین، اما تسخیر ارزش های اصیل اسلامی است.

وی با اشاره به نقش تاثیرگذاری استان مرکزی در دوران دفاع مقدس گفت: استان مرکزی همانطور که در دفاع مقدس بزرگترین حماسه ها و موفقیت ها را برای کشور آفرید، امروز نیز باید در اقتصاد و خودسازی پیشگام باشد. کفایت این استان در حوزه پژوهشی و صنعتی ظرفیت های خوبی دارد و به عنوان قطب صنعتی کشور می تواند سالانه 2 تا 3 میلیارد صادرات داشته باشد.

امام جمعه اراک با اشاره به دستاوردهای سفر رئیس جمهور کشورمان به اندونزی گفت: کشور مسلمان اندونزی با حدود 17 هزار جزیره و 300 هزار نفر مانند یک قاره است و صدها هزار مسجد در این کشور و آن وجود دارد. پانزدهمین کشور بزرگ جهان است و نقش مهمی در اقتصاد جهانی دارد.

دری نجف آبادی افزود: اندونزی حامی اسلام و قرآن است و مواضع این کشور به جمهوری اسلامی نزدیک است و حمایت همیشگی این کشور از ایران در شورای حکام گواه این امر است، از این رو انعقاد 11 قرارداد همکاری هدیه سفر رئیس جمهور به کشور اندونزی می تواند در سایه همکاری های بین المللی نوید شکوفایی اقتصاد کشور را بدهد.

یکی از اعضای شورای تشخیص فرصت ها با اشاره به دیدار اخیر نمایندگان شورای اسلامی با رهبر معظم شورای اسلامی به مناسبت سالروز تاسیس شورای اسلامی، گفت: آنچه که مقام معظم رهبری انقلابی خطاب به نمایندگان مردم در داخل شورا در قالب تذکرات، جهت‌گیری‌ها و حمایت‌های لازم برای این جلسه، گفت: بسیار مهم است و باید در تصمیم‌گیری‌های منتخبان مردم مورد توجه قرار گیرد.

وی گفت: امید است مجلس در یک سال باقیمانده از تمام توان خود برای بهبود وضعیت اقتصادی و ساماندهی تورم استفاده کند و انتظار مردم از مجلس اقدامات موثر و ویژه در زمینه کنترل تورم است.

دری نجف آبادی ادامه داد: در حالی که تنها یک سال از عمر مجلس سیزدهم باقی مانده است، مردم استان مرکزی و کشور باید خود را برای انتخابات شورای اسلامی و مجلس خبرگان رهبری که اسفندماه امسال برگزار می شود، آماده کنند. دولت و شوراي اسلامي براي ارسال نمايندگان متعهد، صالح، مؤمن و پيگير به ملت بايد تمام توان و توان خود را براي حل مشكلات معيشتي و جلوگيري از نوسانات قيمت به كار گيرند.

یکی از کارشناسان مدیریت با اشاره به وضعیت اقتصادی گفت: مقرر شد از سال گذشته محصولات ورق به 10 قلم کالایی اختصاص یابد تا این محصولات با افزایش قیمت دلار دچار نوسان نشوند. لازم است با برنامه ریزی صحیح دولت اقشار مختلف مردم این کالا از آن بهره مند شوند تا دغدغه معیشتی و سفره مردم کاهش یابد و سفره مردم کوچک نشود.

دری نجف آبادی گفت: مردم همواره پشتیبان انقلاب و رهبر معظم انقلاب هستند و در ۴۴ سال گذشته با حضور خود توطئه های دشمن را خنثی کرده اند، لذا امروز رهبران باید دین خود را به مردم و معیشت آنان ادا کنند. نگرانی ها. و درخواست ها باید به درستی پردازش شوند. برای حل شدن، سفره مردم را نباید با تورم شدید کوچک کرد، چوب دلال را نخورند.

امام جمعه اراک با اشاره به اقتدار ناوگان 86 نیروی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران گفت: ناوگان 86 کار بزرگی برای کشور، نیروهای مسلح و نیروی دریایی ارتش جمهوری اسلامی ایران انجام داده است. اقیانوس ها را طی کرده و افتخار دیگری را به یادگار گذاشته است.”

وی ادامه داد: این ناوگروه بدون تجربه قبلی توانست با بهره گیری از نیروهای جوان، متخصص و دوستدار ایران زمین و اهل بیت(ع) و با اجرای موفق این ماموریت حساس، به این دستاورد بزرگ دست یابد. شکستن استکبار جهانی، بار سنگین اقتدار جمهوری اسلامی ایران به همه نشان داده شده است، جوانان ایران اسلامی در دوران دفاع مقدس، هسته ای، پزشکی، هوا و فضا بدون تجربه قبلی، با توکل به حمایت الهی و با تکیه بر دانش بومی و اعتماد به نفس، دستاوردهای بزرگی برای کشور به دست آورده اند.

نماینده فرصت در مجلس نظام با اشاره به اهمیت اجرای شعار سال تاکید کرد: با عزم ملی و اراده همه جانبه باید برای تحقق این شعار و عزت و اعتلای ایران اسلامی به میدان آمد. زیرا تلاش و مجاهدت و اجرای روحیه های جهادی و انقلابی رمز است موفقیت کشور در عرصه های مختلف است.

انتهای پیام/711/