مجلس نباید لایحه حمایت از حجاب را به جای حجاب تصویب کند – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله سید احمد علم الهادی روز جمعه در خطبه های نماز جمعه مشهد که در حرم مطهر رضوی برگزار شد، با اشاره به خدمات آستان قدس رضوی در حوزه محرومیت زدایی گفت: خوشبختانه به برکت رهبری رهبری روحانی و معنوی و اخلاص». بندگان، امروز یک شبکه آنها سازماندهی شده اند سرویسی در آستان قدس رضوی فعالیت می کند.

وی افزود: این زیرساخت در گذشته ایجاد شده و در حال حاضر تقویت شده است به طوری که امروزه دامنه فعالیت و خدمت در حرم مطهر محدود به جغرافیای نورانی این صحن نیست و خدمات آستان قدس رضوی تنها در محدوده حرم مطهر نیست. شهر اما حتی در کشورهای دیگر.

امام جمعه مشهد با اشاره به چالش یک هفته ای آستان شریف قدس از اقصی نقاط شهر به ویژه حاشیه شهر ادامه داد: خدمت رسانی آستان قدس رضوی در حوزه های مختلف پزشکی، معیشتی و رفاه به حدی جلوه گر شد که امام هشتم به مدت 10 روز پنج هزار خدمات دندانپزشکی به خانواده های فقیر ارائه کردند.

وی با بیان اینکه بسیاری از مردم به دنبال خادمی در حرم مطهر رضوی هستند، گفت: بنابراین خادمینی که در این بارگاه نورانی خدمت می کنند باید قدر خدمتشان را بدانند چرا که امام هشتم آنها را انتخاب کرده است و همین لحظه آن ها کسانی که مشغول خدمت هستند، این موضوع را به امام رضا (ع)آ) باید بگویند و از پیامبر بخواهند که آنها را در دنیا و آخرت همنشین خود قرار دهد.

نماینده ولی فقیه در خراسان رضوی با اشاره به اینکه امام رضا (ع)آ) به این آستان مقدس یا این استان محدود نمی شود، بلکه کل کشور متعلق به امام رئوف است، گفت: عزیزانی که در مجلس، دولت و قوه قضائیه فعال هستند، بدانند که همه دنیا خادم امام رضا هستند.آ) و خدمت ایشان در خور شأن حضرت باشد و دل پروردگار را شاد کند.

لایحه حجاب یا لایحه حمایت از حجاب؟

وی با اشاره به دیدار اخیر رهبر معظم انقلاب با نمایندگان شورای اسلامی، گفت: رهبری در این دیدار به دو نکته مهم اشاره کردند، نخست اینکه رهبر معظم انقلاب که آن را انقلابی در سال اول یازدهم قانونگذاری، آن را در سال سوم نیز انقلابی دانست. در ادامه تاکید کردند که سالی که گذشت می تواند سال شکوهمندی مجلس باشد و نمایندگان باید برای رسیدن به این هدف تلاش کنند.

علم الهادی افزود: در روزهای اخیر مجلس در حال حاضر بررسی لایحه حجاب و عفاف. لایحه حجاب است یا لایحه حمایت از بی حجابی؟ امروز تمام دین و جایگاه و ارزش اجتماعی ما با حجاب گره خورده است. با علم به این موضوع، مجلس محترم نباید لایحه ای را تصویب کند که مردم را به گونه ای که گویی کمربند ایمنی نبسته اند جریمه شوند، به همین ترتیب، اگر شعائر دینی را رعایت کنند و ارزش های اخلاقی جامعه را فدای هواهای نفسانی کنند، غیرمتناسب است. مجازات مالی در انتظار آنهاست.

وی افزود: خوشبختانه معاونت علمی حوزه علمیه خراسان اخیرا این لایحه را بررسی کرده و به کمیسیون حقوقی و قضایی مجلس ارسال خواهد کرد. امیدوارم این بررسی و تحلیل در تعالی مجلس و پیشبرد اهداف اسلام و انقلاب موثر باشد.