همه برای حل مشکل اقتصادی تلاش می کنند/نیاز به برنامه ریزی کوتاه مدت – خبرگزاری مهر اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر ، حجت الاسلام سیداحمدرضا شاهرخی در خطبه های نماز جمعه این هفته خرم آباد ضمن دعوت همگان به تقوای الهی گفت: عمل به حلال الهی و دوری از حرام و حرام الهی دوست داشتن اهل بیت (آ) این راه نجات است و با ایمان و عمل نیک حاصل می شود.

وی تصریح کرد: این روزها دهه کرامت را جشن می گیریم، مناسبت هایی است که باید با برنامه های مذهبی و فرهنگی شادی و نشاط را در بین مردم گسترش داد و با افزایش معرفت و تعمیق معرفت، عشقی را که در وجود مسلمانان و شیعیان وجود دارد، به وجود آورد. وجودمان را عمیق تر کن تا این عشق در رفتارمان درک شود.

امام جمعه خرم آباد یادآور شد: دهه کرامت باید در نهایت هر ساله منجر به افزایش اطاعت و پیگیری ما از مدیران بی گناه نسبت به سال های دیگر شود.

حجت الاسلام شاهرخی با اشاره به روز بزرگداشت حضرت شاه چراغ گفت: درباره حضرت احمد ب امامزاده جلیل موسی القدری و مورد احترام همه ماست بین امامزدگان او ممتاز و قابل توجه است، از او سیدی کریم و جلیل نقل شده است که امام رضا (ع) آنها را دوست می داشت و او را بر نزدیکان خود ترجیح می داد.

گفت: امور مالی بیشتر امام رضا از حضرت معلوم است احمد ب موسی داد و ایشان هزار غلام آزاد کرد، گفت: باید این درس ها را از امامزاده بیاموزیم، به همین جور کمک کنیم، مردم را در امرار معاش یاری کنیم، دختران و پسران را وقف کنیم، به اندازه ای که مستأجران اجاره کنیم. عصر و باعث خجالت نشوید، منصفانه بخریم و بفروشیم و به ما ظلم نکنیم.

خطیب جمعه خرم آباد نیز روز چهارشنبه به میلاد امام رضا (ع) اشاره کرد و گفت: نکات برجسته آه تو در زندگی آنها وجود دارد و امامت را در زمانی به دست گرفتند که پدرشان امام موسی کاظم را به شهادت رسانده بود و خون از شمشیر مظلومیت هارون جاری شد اما امام رضا با تدبیر خود علم قرآن و اهل بیت را گسترش داده است. و محبت اهل بیت.

وی خاطرنشان کرد: در زمان امامت امام رضا (ع) نوبت به مامون مضحک و مرکز حکومت عباسی مراکش امام رضا مجبور به ترک مدینه شد مراکش او آن را انتقال داد تا پایه های حکومت را از سست شدن نجات دهد و بر فعالیت های مذهبی و فرهنگی امام رضا و مبارزان علوی کنترل کند، اما با تدبیر امام رضا(ع) این نقشه ها نقش بر آب شد. تعالیم اسلامی گسترش یافت و جهاد و مبارزه کرد علوی تشدید شد و رزمندگان آموزش دیدند.

نماینده ولی فقیه در لرستان تاکید کرد: امروز نیز نقطه اتکای مردم و جایگاه ولی فقیه، ندای و دعای امام رضا(ع) برای رسیدن حق این ملت به قله های پیشرفت است.

حجت الاسلام شاهرخی در بخشی دیگر از سخنان خود به دیدار نمایندگان مجلس با رهبر معظم انقلاب اشاره کرد و گفت: مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان نکات مهمی را برشمردند، الف- ایشان از رفتار اشرافی گری می فرمایند. . محافظه کار و از خوار شمردن مردم بپرهیزید، گفتند دیدار نمایندگان شما با مردم با توجه متواضع باش و گفتند تو با افتخار شما وارد مجلس شدید و همین طور رفتید. همچنین اشاره کردند که مجلس انقلابی و پویا است می توان میدانم.

وی همچنین با اشاره به گرامیداشت سوم خرداد از آزادسازی خرمشهر خاطرنشان کرد: این اتفاق بزرگ توسط رزمندگان اسلام انجام شد و نقش رزمندگان لرستان نیز در این عملیات برجسته شد. به همین دلیل از فداکاری و جهاد همه این دلاورمردان و جانبازان قدردانی می کنیم و یاد و خاطره همه شهدا به ویژه شهدای حاج عمران و آزادسازی خرمشهر را گرامی می داریم.

امام جمعه خرم آباد در بخشی دیگر از سخنان خود به افتتاح واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی خرم آباد اشاره کرد و افزود: استان لرستان که فاقد نیروگاه بود، امروز دارای یک نیروگاه 500 مگاواتی است. هزار مگاوات و شغل بیشتر ایجاد خواهد شد.

وی یادآور شد: تاکنون بیش از 13 میلیارد برای این نیروگاه هزینه شده است مهمترین اینکه به دست جوانان ایرانی و مهندسان ایرانی ساخته شده است، نشانه امید است.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه بنیاد علوی که زیرمجموعه بنیاد مصطففان است در بخش هایی از دو شهرستان نیز حضور دارد. فلات کوهستانی و الیگودرز حضور دارند و امکانات خوبی را برای این دو منطقه برای مسکن روستایی، ساخت مدرسه، آب شرب و تامین تجهیزات در نظر گرفته اند که فرصت خوبی برای توسعه این مناطق است.

وی خاطرنشان کرد: از فرمانداران و ائمه جمعه و فرماندهان سپاه، اوقاف و تبلیغات اسلامی تقاضا دارم با حضور نمایندگان بنیاد علوی جلسه ای داشته باشند و از فرصت ایجاد شده برای محرومیت زدایی، حمایت و نظارت استفاده کنند تا کارها به درستی انجام شود. مسیر. ، افزود: اعتبارات خوبی در سال گذشته اعطا شد و امسال نیز به همین میزان و تسهیلات بیشتری اعطا شد.

خطیب جمعه خرم آباد گفت: بنیاد مصطفان فعالیت های خوبی در زمینه مبارزه با محرومیت زدایی در استان و کشور انجام داده است که البته منتظر کارهای اساسی هستیم و در این راستا جلسه ای با آقای فتاح برای ایجاد اشتغال خواهیم داشت.

حجت الاسلام شاهرخی خاطرنشان کرد: همه دستگاه ها در تلاش هستند تا بر مشکلات اقتصادی و معیشتی مردم غلبه کرده و تورم را کنترل کنند که جای تشکر دارد.

وی با بیان اینکه دولت و مجلس باید علاوه بر برنامه های بلندمدت و میان مدت برای حل مشکلات اقتصادی و رفع مشکلات جاری به برنامه های عملیاتی کوتاه مدت نیز توجه کنند، گفت: برخی از مردم از نظر معیشتی و تامین اقلام نیاز روزانه به سختی مقابل برای رفع مشکلات باید اقدامات و عملیات کوتاه مدت انجام داد.

نماینده ولی فقیه در لرستان با اشاره به اینکه اشتغال زایی، تولید، مبارزه با گرانی و خدمت فداکارانه عبادت است و موجب استقلال و کشور سازی و پیروزی بر اهداف شیطان بزرگ آمریکا می شود، افزود: باید بی وقفه تلاش کنیم. ایجاد شغل و توان رفع رنجی که جوانان و خانواده ها متحمل شده اند.