برخورد با شهدا باید الگوی پاسخگویی جهادی باشد – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله مصطفی علما در خطبه های نماز جمعه با تمجید از آزادی خرمشهر گفت: جوانان زیادی برای دفاع از کل ایران اسلامی به ویژه در دوران هشت سال دفاع مقدس جان خود را فدا کردند. هستند بنابراین باید همیشه قدردان فداکاری های آنها باشیم.

وی افزود: رزمندگان ما در دوران دفاع مقدس مانند بزرگان روحانی توانستند افتخارات بزرگی را برای کشور رقم بزنند که نمونه آن آزادسازی خرمشهر بود.

خطیب جمعه کرمانشاه با دعوت از جوانان برای الگو شدن گرفتن وی از مدیریت رزمندگان گفت: جوانان عزیز ما باید بدانند که شهدای عزیزمان چگونه در دوران دفاع مقدس توانستند افتخارات بزرگی را در جهان رقم بزنند لذا از جوانان دعوت می کنم مدیریت جهادی رزمندگان در دوران دفاع مقدس را مورد بازنگری جدی قرار دهند. دوران دفاع مقدس

آیت الله علما به مناسبت های دیگر از جمله افتتاح اولین دوره شورای اسلامی، روز نسیم مهر، بزرگداشت احمد بن موسی اشاره کرد.آ) و به مناسبت میلاد امام رضا علیه السلام تاکید کرد و افزود: دهه کرامت فرصت مناسبی است تا با ابعاد شخصیتی امام رضا علیه السلام بیشتر آشنا شویم و از آن حضرت در راه خود استفاده کنیم. زندگی می کند.

وی با اشاره به تلاش شبانه روزی نیروی دریایی ارتش گفت: همه باید قدردان دلاورمردان نیروی دریایی باشیم که با تلاش شبانه روزی و با اقتدار از مرزهای دریایی کشور حفاظت می کنند.

نماینده فقیه در استان کرمانشاه نیز به تبیین جایگاه فقیه در اسلام پرداخت و گفت: فقیهی که متولی دین است به خوبی می داند مصلحت اسلام و مسلمین چیست چرا که در دین صاحب نظر است.