دیپلماسی فعال دولت سیزدهم دستاوردهای خوبی را به دنبال خواهد داشت – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، آیت الله غلامعلی صفایی بوشهری در نماز جمعه بوشهر اظهار داشت: رسیدگی به خانواده های زندانیان موضوع مهم و اساسی است که باید مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود: خانواده هایی که بزرگان آنها به دلیل مشکلات خاص در زندان به سر می برند و در شرایط نامناسب و سخت اقتصادی و مالی قرار دارند، این خانواده ها نیازمند توجه و مراقبت ویژه هستند.

نماینده ولی فقیه استان بوشهر با اشاره به 5 خرداد روز نسیم مهر و حمایت از خانواده زندانیان افزود: این روز نمادی برای تمام سال محسوب می شود و لازم است به آن ها توجه ویژه شود. خانواده های نیازمند در معرض انواع شرارت ها

رئیس شورای کل فرهنگی استان بوشهر انجمن حمایت از خانواده زندانیان را خدمات ارزنده ای برشمرد و گفت: از کلیه خیرین و نیکوکاران تقاضا می شود با برنامه ریزی منسجم با زندانیان انجمن حمایت از خانواده همکاری لازم را داشته باشند تا از مشکلات این شهرستان کاسته شود. این خانواده ها .

امام جمعه بوشهر با تبریک میلاد با سعادت امام رضا(ع) ولایت را از منظر این امام بزرگوار برشمرد و گفت: از دیدگاه امام رضا علیه السلام ولایت شرط توحید و ایمان است.

وی با بیان اینکه زیارت حرم امام رضا (ع) ثواب زیادی دارد، افزود: فضیلت و ثواب زیارت این امام بزرگوار بسیار زیاد است به گونه ای که آمرزش گناهان، رفع غم و اندوه و برآورده شدن حاجات زائران از جمله موارد است. ویژگی های زیارت حرم رضا علیه السلام.

نماینده ولی فقیه استان بوشهر با قدردانی از برگزارکنندگان جشن های دهه کرامت، از مجموعه های مردمی و تمامی مراکز و نهادهای فرهنگی، تصریح کرد: به مناسبت سالروز ولادت از حضرت فاطمه معصومه(س)س) برنامه های باشکوه مردمی با رویکرد فرهنگی به همت خدام حرم رضوی، کاروان در سایه خورشید و گروه ها و کانون های فرهنگی برگزار شده است که پیش بینی می شود این برنامه ها ادامه داشته باشد.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر با اشاره به بیانات رهبر معظم انقلاب در دیدار با اعضای شورای اسلامی، گفت: نمایندگان مجلس دو جایگاه مهم قانون گذاری و نظارت دارند که قانون گذاری این است. بسیار مهمتر از نظارت

وی با تاکید بر تصویب قانون برای حرکت دستگاه های اجرایی و رسیدن به مقصد گفت: تعرض به حیثیت مردم و هویت دینی و انقلابی آنها جایز نیست و باید با دقت رعایت شود.

رابطه قوه مقننه با سایر قوا باید تقریبی باشد

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه رابطه قوه مقننه با سایر قوا باید سست باشد و از تخریب پرهیز شود، افزود: بر اساس بیانات مقام معظم رهبری، مجلس یازدهم، مجلسی جوان، کارآمد، انقلابی و آباد است.

امام جمعه بوشهر با تبریک سالروز آزادسازی خرمشهر قهرمان و گرامیداشت روز مقاومت و پایداری گفت: عملیات بیت المقدس نشانه اقتدار ایران اسلامی است که با اتحاد و اتحاد ارتش های اصلی انجام شد. نیروهای سپاه، ارتش و بسیج.

صفایی بوشهری افزود: نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران اعم از نیروی دریایی، هوایی، پدافندی، زمینی و انتظامی و همچنین نیروهای مقتدر سپاه و بسیج در طول 8 سال دفاع مقدس حماسه آفریدند. عملیات دفاعی از جمله بیت المقدس که نشانه قدرت دفاعی ایران است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر افزود: نیروی انتظامی و امنیتی چنان فضایی در جغرافیای ایران اسلامی ایجاد کرده که امنیت پایدار تامین شده است.

نماینده ولی فقیه در استان بوشهر به بیان عملیات های باشکوه نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران پرداخت و خاطرنشان کرد: نیروی دریایی راهبردی ارتش جمهوری اسلامی ایران در حرکت دریایی خود در سراسر جهان عظمتی ایجاد کرده است که این نشان از اقتدار نیروی دریایی ارتش است. جمهوری اسلامی ایران

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان بوشهر افزود: ناوشکن دانا و ناو بندر مکران در قالب ناو گروه 86 برنامه ریزی محور ضمن دریانوردی در سراسر جهان نشان دادند که ایران اسلامی در عرصه دانش نیز هست. و قابلیت های مدیریت در صحنه. عملیات دریایی با این حجم زیاد زمانی و مسافتی از اقتدار بالایی برخوردار است.

وی با تبریک موفقیت ناوگروه راهبردی 86 نیروی دریایی ارتش گفت: این موفقیت نشان داد که ایران اسلامی تا چه اندازه در عرصه های مختلف پیشرفت کرده است.

خطیب نماز جمعه بوشهر با بیان اینکه آمریکا و کشورهای استعمارگر به دنبال تضعیف جمهوری اسلامی هستند، افزود: در حالی که این کشورها هر روز ضعیف تر می شوند، از سوی دیگر قدرت دفاعی ایران اسلامی روز به روز در حال افزایش است.

امام جمعه بوشهر از دیپلماسی فعال دولت سیزدهم قدردانی کرد و گفت: هر چه در دیپلماسی بین المللی کارآمدتر باشیم و از توانمندی های بین المللی در کشورها، گروه ها و اتحادیه های مختلف اقتصادی استفاده شود، قدرت اقتصادی جمهوری اسلامی ایران افزایش می یابد. اثرات تحریم ها در کشور افزایش خواهد یافت. ناکارآمدی و مشکلات داخلی به آرامی حل می شود.

صفایی بوشهری با بیان اینکه دیپلماسی فعال اقتصادی دولت سیزدهم آغاز شده و این کار مهم و ارزشمندی است، افزود: امید است با برنامه ریزی دقیق تر و فعالیت بیشتر، ایران اسلامی بتواند در صحنه بین المللی نقش آفرینی کند. .