12 درصد از اعتبارات مصوب سفر هیئت دولت به آذربایجان غربی پرداخت شد – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، رضا کرمی افزود: برخی از بانک های استان برای پرداخت تسهیلات نیازمند دریافت مجوز از مرکز هستند که این امر روند پرداخت تسهیلات را کند می کند.

وی گفت: 96 درصد وام زوجیت و 56 درصد تسهیلات بچه داشتن وی در آذربایجان غربی پرداخت شد، ادامه داد: در استان در قالب سفرهای استاندار به شهرهای مختلف، مشکلات هر منطقه رصد و بررسی می شود.

نماینده مردم بوکان در شورای اسلامی نیز در این دیدار با اشاره به اینکه روند اخذ مجوزهای اقتصادی در دولت سیزدهم نسبت به دوره قبل سرعت گرفته است، افزود: علاوه بر اقدامات مهم دولت سیزدهم مردم نگران تورم و افزایش قیمت ها هستند.

انور حبیب زاده افزود: تعامل دولت سیزدهم با کشورهای منطقه از جمله عربستان فرصت سرمایه گذاری خارجی را در کشورمان افزایش داده است.

نماینده مردم بوکان در شورای اسلامی گفت: بازار بوکان با 13 واحد کسب و کار کوچک در آذربایجان غربی درخشان است اما نیاز به حمایت بیشتر بخش دولتی دارد.

واحدهای صنعتی بوکان نیاز به سرمایه در گردش دارند

حبیب زاده گفت: واحدهای صنعتی بوکان نیازمند سرمایه در گردش هستند و مالیات بالا یکی از مشکلات واحدهای صنعتی این شهرستان است.

وی گفت: صنایع کوچک در بوکان تحت فشار تورم و رکود اقتصادی هستند خرد کردن وی گفت: مالیات نای نفس اقتصاد بوکان را بند آورده و این پتانسیل عظیم را خفه می کند

حبیب زاده خاطرنشان کرد: پرداخت وام ازدواج و فرزندان در بوکان ماه ها به طول می انجامد و امید است وزیر اقتصاد دستور تسهیل پرداخت وام ها را ابلاغ کند.

معلم امام عباس احمدی جمعه بوکان نیز در این نشست گفت: مردم این شهرستان از بیکاری و بیکاری رنج می برند، بانک ها برای تشویق بیشتر جوانان به ازدواج، واگذاری تسهیلات دولتی را تسهیل کنند.

فرماندار بوکان نیز گفت: این شهرستان دومین شهر استان آذربایجان غربی است اما برنامه کوچک می بینم ایجاد اتاق بازرگانی مشترک با اقلیم کردستان عراق در بوکان نیز بدون توجه به جمعیت روزافزون آن بخشی از خواسته های فعالان اقتصادی و صنعتی این شهر است.

خشایار صنعتی با بیان اینکه این شهرستان با 110 هزار هکتار اراضی کشاورزی یکی از قطب های مهم کشاورزی آذربایجان غربی محسوب می شود، افزود: بوکان فاقد گمرک است و وجود گمرکی به عنوان شهرستان عقبه از الزامات ضروری است.

بازدید از چند پروژه اقتصادی، شرکت در جلسه هیات مدیره و دیدار با فعالان اقتصادی از برنامه های وزیر اقتصاد و دارایی در بوکان است.