مردم نظاره گر اقدامات مسئولان هستند / خدمت به کشور باید در اولویت باشد – خبرگزاری مهر ایران و جهان.

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام و المسلمین محمدی مطهرخو در نماز جمعه این هفته شهرستان نایین با اشاره به آمادگی زائران برای رفتن به خانه خدا گفت: هدف و فلسفه اصلی شرکت در حج، ترویج امت اسلام و رساندن قلوب اعضا است. امت اسلامی نزدیکتر در مقابل کفر و ظلم و استکبار و بتهای تراشیده انسان هستند نه انسان.

وی ادامه داد: این سفر فرصت بسیار خوبی است تا زائران ما که از این کشور شیعه ام القری و کشوری پر دشمن اعزام می شوند تا با اعمال و رفتار خود اسلام ناب را در عمل به نمایش بگذارند.

امام جمعه شهرستان نایین روز جمعه افزود: زائران اسلام را بدون تبعیض نژادی، جغرافیایی و طبقاتی، اسلام با جهاد علیه کفر و نفاق، اسلام نهی از معروف و نهی از منکر و در یک کلام اسلام ناب محمدی را در پیش بگیرند. عمل و گفتار نمایش دادن

وی با اشاره به دیدار رهبر انقلاب با نمایندگان شورای اسلامی گفت: رهبر انقلاب ضمن بیان مطالب مهم، مجلس را انقلابی توصیف کردند و از کل مجلس ابراز خرسندی کردند و البته ایشان نیز می گوید در بین افراد استثنا وجود دارد، اما حرکت کل مجلس مثبت بوده است.

مطهرخو تاکید کرد: ایجاد نقشه راه برای اولویت بندی در قانون گذاری، تلاش برای اصلاح ساختار بودجه، خلاقیت در ظرفیت سازی بسترهای نظارتی، اقدام فعال در حوزه دیپلماسی و مقابله قانونی با تهدیدات خارجی، بسته تحول اقتصاد. قوانین اصلاح نظام بانکی بخشی از اقدامات است، مجلس انقلابی است.

وی ادامه داد: قوانین در حوزه هایی مانند مالیات، مسکن، خودرو، بیمه، شفافیت، کشاورزی و تولید، درجه بندی معلمان، حمایت خانواده و به جوانان، طرح اصلاح قانون انتخابات، تصویب قانون کلی در حال بررسی است. لایحه قانون ارتقای امنیت زنان، نظام حزبی فضای مجازی و تصویب فوری لایحه عفاف و حجاب، تصویب قوانین مبارزه با فساد و رفع تبعیض و انحصار، بهبود فضای کسب و کار و قانون ضربه زدن ارتقای تولید دانش بنیان از دیگر اقدامات این مجلس است.

مطهرخو با بیان اینکه ساده زیستی و پرهیز از رفتارهای اشرافی و لزوم تواضع در برخورد با مردم از توصیه های رهبری به نمایندگان بود، تاکید کرد: همان طور که نمایندگان چند ماه قبل از انتخابات کار خود را تعطیل می کنند، هدف از تبلیغات و تبلیغات امسال نباید اینطور باشد و کارهای نیمه تمام تمام شود.

وی خطاب به مردم و حامیانی که تصمیم به حضور در مناظره های انتخاباتی دارند، گفت: توصیه می کنم این افراد به هیچ وجه برای اجرای اهداف خود نگاه تخریبی نداشته باشند چرا که تخریب نماینده، تخریب جایگاه مجلس است. و از بین بردن وجدان مردم که نماینده رای داد و این از نظر شرعی جایز نیست.

مطهرخو در ادامه تاکید کرد: نمایندگان بدون توجه به شرایطشان باید فعال باشند و کسانی که باید ببینند و قضاوت کنند باید بدانند که مردم با چشم باز نظاره گر هستند و به کاری که از سوی مردم برایشان انجام می شود اهمیت ندهند. و در این فرصت باقی مانده به کاری که بر زمین مانده و در اولویت اجراست توجه کنند.

وی افزود: این توصیه‌ها برای همه نمایندگان است و عده‌ای نباید به این مذاکرات به نفع خود نگاه کنند تا نمایندگان خاصی را از بین ببرند، اما این صحبت‌ها برداشت من از بیانات رهبری است.