از دستگیری توزیع کنندگان مواد مخدر تا ثبت 27 فقره سرقت در پایتخت – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرگزاری مهر، شهر تهران صحنه حوادث و جنایات مختلف است. هر روز تماس های زیادی با مرکز فوریت های پلیسی 110 تهران گرفته می شود که بسیاری از آنها عملیاتی بوده و منجر به دستگیری یک یا چند مجرم می شود.

انبار دستگاه اسپرسوساز در انبار

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ از کشف ۷۸۴ دستگاه اسپرسو عامل 50 میلیارد ریالی قاچاق خارجی از یک انبار کالا در محدوده خیابان رجایی خبر داد.

سرهنگ هدایت بهرامی، رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران در این خصوص گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر تخلیه تعدادی کالای مشکوک و دپوی آن در یکی از شرکت‌های واقع در محدوده خیابان رجایی، تحقیقات درباره این پرونده ادامه دارد. در دستور کار کارآگاهان مبارزه با قاچاق کالا و ارز خدمات این پلیس.

وی هویت صاحب کسبه را برجسته کرد و گفت: بررسی های اولیه نشان می داد که صاحب کسبه عادت داشته است در استفاده از وسایل نقلیه باری مقادیر زیادی کالای خارجی قاچاق را بدون مجوز قانونی به محل کسب و کار تخلیه و سپس به صورت مخفیانه کارتن های قاچاق را دو برابر کند. کارتن های داخلی برای تامین بازار مصرف در زمان مناسب.

وی افزود: کارآگاهان پس از راستی آزمایی و اطمینان از صحت خبر با هماهنگی مقام قضایی از این شرکت بازدید و 784 دستگاه را کشف کردند. اسپرسو یک دستگاه قاچاق بدون مدارک گمرکی کشف کردند.

رئیس پلیس امنیت اقتصادی تهران بزرگ ارزش محموله مکشوفه را بر اساس نظر کارشناسان 50 میلیارد ریال برآورد کرد و گفت: تمامی کالاهای کشف شده به سازمان جمع آوری و فروش اموال متعلق به این اداره کل تحویل داده شده است. شهرستان تهران با دستور قضایی و در این رابطه یک نفر دستگیر و به مراجع قضایی معرفی شد.

27 مورد سرقت محتوای خودرو در تهران ثبت شد

رئیس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری ۲ موتورسوار و کشف ۲۷ فقره سرقت محتویات خودرو خبر داد.

سرهنگ محمد گودرزی رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: در پی دریافت گزارشی مبنی بر افزایش سرقت محتوای خودرو در محدوده کلانتری 134 قدس، پیگیری جدی این پرونده آغاز شد. دستور کار ماموران پلیس این محل.

رئیس پلیس پیشگیری تهران افزود: پلیس با اقدامات مقدماتی و بررسی سوابق مجرمان دریافت که راننده و سرنشین یک دستگاه موتورسیکلت در حین تردد و شناسایی خودروهای کم ایمن اقدام به سرقت محتویات داخل خودرو می کنند.

وی با بیان اینکه ماموران در تحقیقات اولیه مشخصات ظاهری متهم را به دست آوردند، ادامه می دهد: ماموران با به دست آوردن سرنخ 2 سارق را شناسایی و دستگیر کردند.

این افسر پلیس گفت: متهم پس از انتقال به کلانتری به 27 فقره سرقت محتویات خودرو در محدوده کلانتری قدس اعتراف کرد که تاکنون 12 فقره از اقلام مفقود شده شناسایی شده است.

به گفته سرهنگ گودرزی، سارقان با تشکیل پرونده برای سیر مراحل قانونی به مرجع قضائی معرفی شدند.

دستگیری جوان ظالم

رئیس پلیس پیشگیری تهران از دستگیری مردی که با اسلحه تیغه ای شهروندان را تهدید می کرد، خبر داد و گفت: متهم به ۱۰ فقره خشونت اعتراف کرد.

سرهنگ محمد گودرزی رئیس پلیس پیشگیری تهران گفت: کلانتری 123 عملیات نیاوران در حال گشت زنی در محدوده خیابان بهنار تهران بودند که با یک دستگاه موتور برخورد کردند. فقط افرادی که از خیابان عبور می کنند را زیر پا می گذارند، مشکوک هستند و تحت مراقبت ویژه پلیس قرار می گیرند.

وی گفت: همزمان متهم به یکی از شهروندانی که در حال عبور از خیابان بود حمله و با تهدید چاقو اقدام به سرقت گوشی تلفن همراه وی کرد. گشت با موتور متواری شد.

این افسر پلیس اقدامات پیشگیرانه پلیس و آمادگی هر چه بهتر ماموران را برشمرد و گفت: با اجرای طرح مهار و اعلام مشخصات متهم به سایر گشت های انتظامی، موتورسیکلت متهم دستگیر و وی به عنوان دستگیر شد. بخشی از عملیات هماهنگ پلیس و تحقیقات بیشتر انجام شد. از متهم یک قبضه سلاح تیغه دار کشف شد که از آن برای زورگیری استفاده می کرد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ ادامه داد: متهم 36 ساله در تحقیقات اولیه به جرم خود و 10 فقره سرقت مشابه اعتراف کرد و گفت: پس از سرقت و زورگیری گوشی تلفن همراه، اجناس مسروقه را به یک نفر فروخته است. شخص خاصی

سرهنگ گودرزی در پایان با اشاره به پرونده متهمان پرونده سرقت خاطرنشان کرد: در این راستا 5 شاکیه شناسایی و شناسایی شدند. ملخار اموال مسروقه در دستور کار پلیس قرار دارد.

دستگیری 2 جاعل و کلاهبردار حرفه ای

– رئیس پلیس تهران بزرگ برای جلوگیری از دستگیری ۲ جعلی و کلاهبردار حرفه ای که با توزیع چک و اسکناس جعلی 45 میلیارد ریال پولشویی کرده بود.

سرهنگ محمد گودرزی رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: در پی دریافت خبری مبنی بر کلاهبرداری از طریق خرید از طریق سایت ها و ارائه چک های جعلی در منطقه یوسف آباد تهران، تیمی از ماموران کلانتری 125 این محل را در دستور کار خود قرار دادند. برای رسیدگی به پرونده و دستگیری متهم یا متهم و تحقیقات مقدماتی را آغاز کرده است.

وی گفت: ماموران در تحقیقات و بازرسی های پلیسی متهمان را برای توزیع چک های جعلی و در نتیجه کلاهبرداری از کاربران فضای مجازی و دارایی مالباختگان پیدا کردند. چک ها جعلی بود، متوقف شد.

این پلیس افزود: با کسب مجوزهای قضایی و مراجعه به مخفیگاه متهمان، تعداد زیادی چک، فاکتور و مدارک شناسایی غیرواقعی کشف شد.

رئیس پلیس پیشگیری تهران بزرگ گفت: متهمان 57 و 59 ساله در تحقیقات اولیه به اتهام و کلاهبرداری از شهروندان با ارائه چک و صورتحساب های خلاف واقع اعتراف کردند.

سرهنگ گودرزی با اشاره به اینکه متهمان به جعل، کلاهبرداری و پولشویی اعتراف کردند، خاطرنشان کرد: کارشناسان ارزش کالاهای کشف شده را بیش از 45 میلیارد ریال اعلام کردند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: تحقیقات تکمیلی برای مشخص شدن جزئیات این پرونده ادامه دارد.

دستگیری قاچاقچیان مواد مخدر در شرق پایتخت

جانشین پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت از دستگیری مرد شرور در شرق تهران با 16 کیلوگرم مواد روانگردان خبر داد و گفت: متهم به مخفیگاه خود، محل ملاقات خود، مردم را مشکوک کرد.

سرهنگ حسین باباپور، جانشین پلیس مبارزه با مواد مخدر پایتخت گفت: در پی ارجاع چندین گزارش و شکایت مردمی مبنی بر فعالیت مجرمانه سوداگر مرگ در شرق تهران، پرونده ای در این خصوص تشکیل و تیمی از ماموران از پایگاه یازدهم این پلیس مسئولیت رسیدگی به پرونده را بر عهده دارد.

وی افزود: در بررسی های انجام شده توسط ماموران مشخص شد متهم که از اراذل و اوباش تهرانی است در منزلی در محله نظام آباد تهران اقدام به توزیع شیشه و هروئین برای معتادان متجاهر می کند. تعدادی از افراد مشکوک در آن مکان هستند.” که این رفتار متهم باعث سلب آسایش ساکنان و برهم زدن نظم عمومی و نارضایتی همسایگان شده است.

معاون پلیس مبارزه با مواد مخدر تهران گفت: با پیگیری های محلی و تحقیقات دقیق و اطلاعات مفید ماموران پلیس آگاهی در تحقیقات میدانی، سرانجام محل اختفای متهم شناسایی و نتیجه تحقیقات پلیسی به مرجع قضائی اعلام شد.

این پلیس به دستگیری متهم در مخفیگاهش اشاره کرد و افزود: تیم عملیات پایگاه یازدهم این پلیس در بازرسی از مخفیگاه متهم، 16 کیلوگرم مواد مخدر کشف کردند.

باباپور در پایان با بیان اینکه پلیس و دستگاه قضایی مصمم به برخورد قاطع با مخلان نظم عمومی و آرامش شهروندان و کاشت رعب و وحشت هستند، تاکید کرد: پلیس در این راستا از هیچ تلاشی دریغ نخواهد کرد.