شرکت های نفت و گاز نسبت به ساکنان عسلویه بی تفاوت هستند – خبرگزاری مهر

به گزارش خبرنگار مهر، حجت الاسلام سیدعلی حسینی در خطبه های نماز جمعه عسلویه گفت: حماسه فتح خرمشهر به حق و حقیقت پیروزی بزرگی بود و توجه ها را به خود جلب کرد، فداکاری ها، برنامه ها، برنامه ریزی ها برای فتح خرمشهر باید در دانشگاه های جنگ تدریس شود.

امام جمعه عسلویه ضمن انتقاد از شرکت های نفت و گاز مستقر در شهرستان عسلویه خاطرنشان کرد: چند ماهی است که از شرکت های مستقر درخواست تعمیر کولرهای مصلا را داریم اما کاری انجام نداده اند.

وی ادامه داد: از مردم بابت این گرمی که اذیت شدم عذرخواهی می کنم. با پول بیت باید کولر گازی نو نصب کنند غنا خرج مردم می کنند میلیاردی خرج برنامه ها و جشن های خودشان می کنند و میلیاردها هم خرج پکیج شب یلدا می کنند اما حاضر نیستند چهار کولر بگذارند.

هاشمی نژاد همچنین از وضعیت مدارس این شهرستان انتقاد کرد و افزود: 2 مدرسه نیمه تمام در مرکز شهر روی زمین مانده است. از یک سو بحث نوسازی مدارس استان مطرح است که باید پیگیری کنند و از سوی دیگر یکی از تعهدات شورای راهبردی پتروشیمی های منطقه است.

وی تاکید کرد: اعضای شورای راهبردی باید به تعهدات خود پایبند باشند و از آن دست نکشند. 2 مدرسه در مرکز شهر. دین خود را به مردم شهر ادا کنید. حیف که مرکز شهر در کنار این صنایع عظیم مشکل فضای آموزشی هم دارد.

امام جمعه عسلویه سفر رئیس جمهور به اندونزی را برجسته کرد و گفت: این سفر پس از 17 سال انجام شد که ما آن را به فال نیک می گیریم. اندونزی بزرگترین کشور مسلمان و در میان اقتصادهای نوظهور است و می تواند در چند سال آینده به بزرگترین اقتصاد جهان تبدیل شود.

وی با اشاره به اینکه 11 سند همکاری مهم در سفر رئیس جمهور بین دو کشور امضا شد، گفت: این اسناد شامل حوزه های مختلف تجاری، صنعتی، تجهیزات پزشکی، نفت و گاز و دارویی می شود و اندونزی مصرف کننده انرژی است و این یک کشور است. فرصت خوبی برای جمهوری اسلامی

هاشمی نژاد افزود: مردم اندونزی نیز مانند مردم سوریه با گرمی و شور و شوق از رئیس جمهور استقبال کردند. سرودی که مردم یثرب برای آمدن پیامبر خواندند، برای رئیس جمهور ما خواندند و نشانه عزت و عظمت اسلام و عزت جمهوری اسلامی است. این افتخار به برکت خون شهدا و خون شهید حاج قاسم سلیمانی است.