14 تن مواد غذایی غیرخوراکی در سنندج معدوم شد – خبر کردستان – خبرگزاری تسنیم – تسنیم خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم از سنندج ، به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دانشگاه علوم پزشکی کردستان، محمد شاهواییسی اظهار داشت: طی اقدامات پایش و کنترل بهداشت محیطی این مرکز در روزهای اخیر در قالب طرح سلامت نوروزی، مقدار زیادی مواد غذایی تاریخ مصرف گذشته، مشاهده شد. و مواد غیر مصرفی توسط بازرسان در مرکز استان کشف و معدوم شد.

وی افزود: نیمی از این مواد در زمان کشف معدوم شد و سایر مواد غذایی از جمله کنسرو، آب نبات و شکلات، سس، کشک، تنقلات، ترشیجات و مواد غذایی مشابه در قالب یک جلسه نظارتی کشف و ضبط شد. با حضور نماینده قضایی و قانونی و پس از طی مراحل اداری در محل معین با حضور نماینده دادستان معدوم گردید.

رئیس مرکز بهداشت شهرستان سنندج گفت: در این بازرسی ها 14 تن مواد غذایی غیرخوراکی در سنندج کشف و پس از انتقال به زباله دان معدوم شد.

شاه وایسی ضمن درخواست از صاحبان و متصدیان مراکز تهیه و توزیع مواد غذایی برای رعایت کامل موازین بهداشتی، نگهداری و تحویل مواد غذایی در شرایط کاملا بهداشتی و توجه به مشخصات ساخت در هنگام خرید این محصولات، خاطرنشان کرد: شهروندان می توانند مشکلات بهداشتی را از طریق رفع مشکلات بهداشتی و بهداشتی برطرف کنند. به سامانه 190 این مرکز به صورت شبانه روزی اطلاع رسانی شده است تا در اسرع وقت پیگیری های لازم انجام و با متخلفان این حوزه برخورد شود.

انتهای پیام/486/