واحد پالایشگاهی در استان چهارمحال و بختیاری ساخته می شود – اخبار چهارمحال و بختیاری – اخبار استان های تسنیم | تسنیم خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرگزاری تسنیم شهر و کرد غلامعلی حیدری شامگاه پنجشنبه در مراسم آغاز عملیات اجرایی کارخانه فرآوری، پالایش و پالایش روغن های خوراکی استان، اظهار داشت: یکی از برنامه های ما ایجاد اشتغال پایدار است چرا که امسال به عنوان رشد تولید نامگذاری شده است. ظرفیت حوزه های مختلف، از جمله سازمان های ملی، باید استفاده شود. اداره بازنشستگی کشوری ظرفیت بسیار خوبی برای سرمایه گذاری های جدید در قراردادهای منعقد شده و تکمیل زنجیره در بخش هایی که سرمایه گذاری ها انجام شده است، دارد.

وی خاطرنشان کرد: با حضور وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی سردخانه 1000 تنی و کارخانه کره افتتاح شد. امروز سرمایه گذاری در کارخانه تولید نفت انجام شده و آن را تصاحب کرده اند. در زمینه های دیگر از جمله کشاورزی و صنعت و افزایش 5000 راس توسط سازمان بازنشستگی توافقاتی صورت گرفته است.

استاندار چهارمحال و بختیاری ساخت واحد پالایشگاهی را در دستور کار قرار داد و ادامه داد: در صورت بهره برداری از طرح ها در بازه زمانی تعیین شده، بیش از 500 شغل مستقیم با 2500 میلیارد تومان هزینه ایجاد می شود.

وی همچنین در نشست ویدئو کنفرانسی با وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: سرقت یکی از نیازهای جدی استان است. اگر واقعاً می خواهید محرومیت را رفع کنید، باید از ظرفیت مزارع و وزارت کشور استفاده کنید که مستلزم ایجاد یک پرواز هوایی است که دستورات لازم برای آن انجام شده است. در خصوص راه اندازی پرواز مشهد قول هایی داده شده و امید است پروازهای شهرکرد، چابهار و عسلویه نیز راه اندازی شود.

حیدری وحدت همدلی و انسجام صورت گرفته را عامل مثبت توسعه دانست و گفت: سیاست دولت سیزدهم توزیع عادلانه منابع با اولویت مناطق محروم است اما در واقع سرمایه گذاری کمی در استان ما انجام شد که قابل مقایسه با استان های دیگر نیست. نرخ بیکاری هم بالاست و این اتفاق خوب می تواند نرخ بیکاری را کاهش دهد. چند کلنگ دیگر آماده است.

ایجاد خانه های امید برای بازنشستگان در مراکز استان ها

نعمت الله ترکی مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشور نیز در دیدار با استاندار چهارمحال و بختیاری گفت: تحولات و تحولات حوزه سرمایه گذاری در استان بی نظیر است. پروژه های مربوط به سفر رئیس جمهور در سطح استان بسیار حائز اهمیت است و در صورت موفقیت در زمینه اشتغال و سرمایه گذاری در این استان تاثیرات خوبی خواهد داشت.

وی با بیان اینکه حدود 20 هزار بازنشسته تحت پوشش صندوق بازنشستگی استان هستند، گفت: بیشتر بازنشستگان از حوزه آموزش و پرورش و دانشگاه علوم پزشکی و سایر نهادها هستند. یکی از دغدغه های مطرح شده در این جلسه در حوزه بهداشت، درمان و سلامت بود که از بازنشستگان خواسته شد هر جا که مراجعه می کنند در قالب بیمه پایه و اینکه طرف قرارداد بیمه هستند یا خیر. باید دستور ارائه خدمات داده شود.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری افزود: باید در سطح استان تفاهم نامه ای در حوزه تامین اجتماعی منعقد شود تا هر یک از بازنشستگانی که به این مراکز مراجعه می کنند موظف به ارائه خدمات مورد نظر خود باشند. هر مقدار از هزینه ها و منابع مالی که باید پرداخت شود باید به گونه ای انجام شود که در سطح استان مشکلی ایجاد نشود.

ترکی با اشاره به موضوع خانه امید مستمری بگیران گفت: خانه امید تاسیس شده و در مراکز استان ها به مستمری بگیران خدمات ارائه می کند. در یک سال می توانیم خانه امید را در استان ایجاد کنیم. این مرکز محل تجمع بازنشستگانی است که می توانند همفکری، همدلی و همدلی را در این مجموعه داشته باشند و فعالیت های فرهنگی و خدمات اجتماعی خوبی را در این حوزه می توان یافت.

مدیرعامل صندوق بازنشستگی کشوری گفت: با هماهنگی سازمان تامین مسکن کشور 600 متر زمین در استان در نظر گرفته اند که امروز شخم زده می شود. این طرح از امروز آغاز شده و تا یک سال دیگر خانه امید بازنشستگان استان خواهیم داشت.

وی خاطرنشان کرد: زمینی به مساحت حدود 8 هزار متر برای استقرار خدمات اجتماعی، فرهنگی و ورزشی وجود دارد که با توجه به سیاست های صندوق بازنشستگی می توان منابع مالی را تامین و در اختیار بازنشستگان قرار داد.

انتهای پیام/7540