تعبیری عجیب از انتقال فوتبال روسیه به آسیا / قطع عضو درمان گوش – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، ملاقات قرار است امروز و در همین راستا کمیته اجرایی فدراسیون فوتبال روسیه برگزار شود ملاقات احتمالا تصمیم گرفتن فوتبال روسیه در اروپا می ماند یا به آسیا؟ اگر تصمیمی برای جدایی گرفته شود، روسیه فقط باید تایید نهایی را از AFC بگیرد و سپس با کل سیستم باشگاهی از اروپا به آسیا برود.

خبرگزاری آلمان خوب آلمان در گزارشی به این موضوع پرداخت و نوشت:

همه در مورد احتمال انتقال فوتبال روسیه به کنفدراسیون آسیا صحبت می کنند. از ورزشکاران فعلی گرفته تا وزرا. اسکندر چمورنوف این روزنامه‌نگار و مفسر ورزشی می‌گوید: «درمان بیماری‌های گوش با قطع پا است. رفتن به آسیا در درازمدت تاثیر خوبی روی فوتبال روسیه نخواهد داشت، در آسیا سطح و جایگاه فوتبال پایین تر است. همان زمان می توان میدانم مسئولان ورزش موظف هستند و باید کاری انجام دهند.»

این موضوع به سرعت سیاسی شدن و اولگ ماتیسینوزیر ورزش روسیه گفت که با توجه به مسابقات انتخابی بزرگ در راه است، این تصمیم گرفتن این باید در حال حاضر انجام شود و شاید “بعضی کشورها” در آسیا رای آنها می گویند نه “تا رقیب قوی دیگری نداشته باشند”. الکساندر دیوکوف، رئیس فدراسیون فوتبال روسیه نیز واقعیت این انتقال را تایید می کند و از ما می خواهد تا 31 مارس (امروز) منتظر بمانیم: «نکته اصلی تکمیل کار و شرکت در مسابقات مقدماتی جام جهانی 2026 است. “

در عین حال پیدا کردن فوتبالیست روسی که بخواهد به آسیا برود بسیار سخت است. فدور چالوف مهاجم باشگاه خودشه وی گفت: هیچکس علاقه ای ندارد حتی یک نفر هم لیگ قهرمانان آسیا را تماشا نمی کند. دیمیتری آلنیچفبازیکن و مربی قبلا تیم فوتبال اسپارتاک نیز گفت: به شدت مخالفم، بازی با بایرن، بارسلونا و منچسترسیتی بهتر از بازی با باشگاه های آسیایی است، از طرفی نمی دانیم، تا کی باید منتظر محرومیت باشیم. فوتبال روسیه بالا می رود، اگر 10 سال طول بکشد، باید به آسیا برویم.”

آلمانی خوب بعد، نقش حامیان مالی و شرکت ها گازپروم روسیه بر حفظ شرایط مالی و انتخاب کنفدراسیون فوتبال آسیا تاکید کرد و نوشت:

نزدیک شدن به آسیا فقط در کلام نیست، بلکه روسیه در حال حاضر دائماً در حال انجام بازی های تدارکاتی با “کشورهای دوست” است. تیم فوتبال روسیه در پایان ماه مارس به مصاف ایران و عراق رفت. اولی مسابقات قهرمانی مردان اتحادیه فوتبال آسیای مرکزیکافا) برای ژوئن برنامه ریزی شده است. رقبای روسیه ایران، ازبکستان، قرقیزستان، تاجیکستان، ترکمنستان و افغانستان خواهند بود. اسپانسر مسابقه جدید بلافاصله شرکت دولتی است گازپروم مشخص شد.”