کشف 18 فقره سرقت در شهرستان تویسرکان – خبرگزاری مهر

سرهنگ رضا نوری در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: با فرا رسیدن ایام نوروز و در راستای ایجاد امنیت مطلوب برای شهروندان و مسافران، طرح ارتقای امنیت مبتنی بر محله با رویکرد تشدید مبارزه با سرقت و نظافت در دستور کار قرار گرفت. مناطق آلوده و جرم خیز با مشارکت یگان های انتظامی شهرستان تویسرکان در نیمه اول تعطیلات نوروزی اجرا شد.

وی یادآور شد: در اجرای این طرح 10 سارق سابقه دار شامل 3 سارق اماکن شخصی، 3 سارق بزرگراه، 2 سارق موتورسیکلت، یک سارق منزل و یک سارق اماکن دولتی دستگیر و 18 فقره سرقت از جمله سرقت خودرو 3 نفر اعتراف کردند. به اتهام سرقت موتور سیکلت، 5 فقره سرقت اماکن شخصی، 1 فقره سرقت منزل و 8 فقره سرقت دیگر.

فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان ادامه داد: در این ماموریت با اطلاعات و با استفاده از شگردهای پلیسی یک قبضه سلاح جنگی و یک قبضه سلاح شکاری غیرمجاز و 2500 کیلوگرم سیلیس قاچاق کشف و 2 نفر در این رابطه دستگیر شدند.

نوری همچنین برخورد با رانندگان متخلف و توقیف 16 دستگاه خودروی متخلف و حادثه خیز و 2 دستگاه موتورسیکلت را از دیگر موفقیت های این طرح در مدت مذکور عنوان کرد.

وی خاطرنشان کرد: در اجرای این طرح یک کیلو و 593 گرم مواد مخدر و 11 خرده فروش و توزیع کننده مواد مخدر نیز دستگیر شدند.

این مسئول خاطرنشان کرد: طرح ارتقای امنیت محله با هدف برقراری امنیت پایدار در سطح شهر و مناطق پرخطر و با همکاری خوب اهالی محله با نیروی انتظامی به صورت مستمر در ایام نوروز اجرا می شود.

فرمانده انتظامی شهرستان تویسرکان در پایان با بیان اینکه دستیابی به امنیت مطلوب بدون مشارکت و همراهی شهروندان امکان پذیر نیست، ضمن قدردانی از مشارکت شهروندان در ایجاد امنیت، از مردم خواست: در تعطیلات نوروزی به پلیس به ویژه در خصوص پیشگیری از سرقت منازل هشدارها و توصیه هایی ارائه شود.