بدهی 40 میلیارد تومانی تغذیه دانشگاه علامه – خبرگزاری مهر

مهدی واحدی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به بدهی سنگین دانشگاه در حوزه تغذیه دانشجویان اظهار داشت: با توجه به شرایط سخت بودجه ای در سال 1401، اما وضعیت تغذیه دانشگاه علامه طباطبایی از نظر کیفیت غذا تقریباً در میان است. سه دانشگاه برتر یا حتی بهترین دانشگاه. کشور محسوب می شود.

معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی با تاکید بر اینکه بزرگترین کاری که در تغذیه سال 1401 می توانستیم انجام دهیم حفظ کیفیت غذای دانشجویان بود، گفت: در حال حاضر بدهی در حوزه تغذیه به کارآفرینان و فروشگاه های مواد اولیه از 40 میلیارد عبور کرده است. تومان ما غذا داریم و این مقدار بدهی در مقابل حفظ تنوع و کیفیت، شاهکاری محسوب می شود، زیرا با کاهش کیفیت غذا به راحتی توانستیم کمیت را کاهش دهیم، اما بر استفاده از برنج و گوشت تمام ایرانی تاکید کرده ایم. و مرغ تازه

وحیدی خاطرنشان کرد: محاسبات ما نشان می‌دهد که این کیفیت را می‌توان بدون هزینه‌های اضافی به هزینه کلی تغذیه حفظ کرد و کاهش کیفیت لزوماً به معنای کاهش هزینه نیست. چون غذای بی کیفیت بسیار به چشم می آید و نارضایتی را به دنبال دارد و این حرکت ضرر مضاعف است.

وی گفت: واقعیت این است که از تابستان منتظر تخصیص اعتبار بودیم و دیگر نمی توان حوزه تغذیه دانش آموزی را به این شکل مدیریت کرد. امروز میزان بدهی که گفتم برای دانشگاه علامه کم نیست و اصلاً نمی توان به این وضعیت ادامه داد و دولت باید فکری به حال این موضوع کند و مهم این است که فروش املاک دانشگاه به جبران کمبودهای بودجه ای مانند تغذیه بدترین نوع مدیریت است.

معاون دانشجویی دانشگاه علامه طباطبایی افزود: بودجه ای که دولت از بودجه عمومی به ما اختصاص می دهد به طور کامل صرف حقوق و دستمزد می شود و حتی دانشگاه برای برخی پرداخت ها باید از جاهای دیگر بودجه تامین کند تا بتواند پرداخت کند. زیرا آنها جزء نیروهای دانشگاه شرکتی هستند و حقوق آنها در بودجه دانشگاه پیش بینی نشده است.

به گزارش مهر، پیش از این فرهاد رئیس دانشجویی دانشگاه تربیت مدرس در گفت و گو با مهر در اوایل اسفند ماه سال 1401 با اشاره به دیدار وزیر علوم با روسای 6 دانشگاه بزرگ پایتخت، گفت: گفت: دانشگاه ها در بحث تغذیه مشکلات زیادی دارند و قرار شد به این نکته توجه شود که تاکنون تنها 50 درصد از بودجه تغذیه دانشگاه پرداخت شده است که 50 درصد باقی مانده نیز به زودی تخصیص یابد. وزیر علوم اعلام کرد که با پرداخت این بودجه به دانشگاه‌ها موافقت شده و تا پایان سال پرداخت می‌شود؛ اما این بودجه‌ها برای دانشگاه‌ها جواب نمی‌دهد و فقط مختص مسکن است.