تیم ملی جای پیرمردها شد/ والیبال نشان ملی پوش است – خبرگزاری مهر ایران و جهان

به گزارش خبرنگار مهر، تیم ملی فوتبال ایران در تعطیلات نوروز 1402 توانست دو بازی دوستانه در روز فیفا با تیم های ملی روسیه و کنیا برگزار کند تا امیر قلعه نویی بار دیگر روی نیمکت مهم ترین بازیکنان جهان بنشیند. کشور. تیم ملی فوتبال پس از 16 سال

تیم ملی فوتبال ایران پس از تساوی 1-1 مقابل روسیه کنیا با نتیجه دو بر یک شکست خورد اولی عملکرد قلعه نویی باید توسط کارشناسان فوتبال ارزیابی شود.

بی برنامگی فنی تیم ملی ایران در دیدار با کنیا همچنین تغییر سیستم بازی ایران در مبارزه با روسیه و همچنین عدم استفاده از بازیکنان جوان از جمله انتقاداتی بود که به کادر فنی جدید تیم ملی ایران وارد شد.

جلال چیراگپور در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به جزییات مشکلات فنی تیم ملی ایران انتخاب امیر قلعه نویی را برای مواجهه با ابعاد مختلف این مشکل تحلیل کرد:

شرایط تیم ملی مهمتر از نام است

سرمربی سابق تیم ملی فوتبال ایران با نگاهی جامع به شرایط کنونی فوتبال کشور انتخاب امیر قلعه نویی از فدراسیون فوتبال گفت: فکر می کنم قبل از اینکه بخواهیم درباره اسامی صحبت کنیم باید شرایط تیم ملی را بررسی کنیم. ما باید بدانیم که چه می خواهیم. به همین دلیل چه چیزی را از دست می دهیم و چه چیزی را باید دنبال کنیم؟ نمی کند هیمن بیا بریم. سپس می‌توانیم به دنبال افرادی باشیم که مشکلات را حل کرده و آنها را مدیریت کنند. اهداف می توانند افراد را تعیین کنند، نه با انتخاب بیایید یک هدف داشته باشیم.

ما اتاق استراحت نداشتیم اما…

او Re چگونه انتخاب کادر فنی جدید تیم ملی ایران یادآور شد: متاسفانه در مرحله اول اتاق فکر فدراسیون ما نداشتیم کارشناسان فوتبال در سال های اخیر نادیده گرفته شده اند. من فکر می کنم آنها دلسوزترین افرادی هستند که می توانند بدون همه چیز انجام دهند دوست داشتن و نفرت بهترین است انتخاب داشتن

چیراگپور وی افزود: سال هاست تیم هایی مانند آلمان یا باشگاه های مشابه را می بینیم واقعی مادرید از این روش برای برنامه ریزی دقیق آینده خود استفاده می کند. به عنوان مثال، اگر واقعی مادرید را تماشا کنید و متوجه خواهید شد که چرا آنها تصمیم گرفتند بازیکنانی مانند رافائل واران را بفروشند کاسمیرو می گیرند. کاسمیرو او یکی از بهترین هافبک های دفاعی جهان است ولی واقعی برای رشد و حفظ بازیکن خود و همچنین امور تجاری و نقل و انتقالات قابل توجه چنین اقدامی را انجام داد. این سوال از فرسودگی و کیفیت تیم ها در سطح ملی و باشگاهی جلوگیری می کند.

تیم ملی جای سالمندان شده است

چیراگپور امیر قلعه نویی با انتقاد از حضور چند بازیکن در لیست گفت: می فهمم من نمی توانم آ شبه او تیم ملی را تغییر داد ولی مهمترین چیز این است که بدانیم تیم ملی دیگر جای پیرمردها نیست. واقعا تعجب می کنم که چطور 14 بازیکن هنوز در تیم ملی هستند. آنها پیر هستند و مهم ترین تیم ملی نباید جای پیرمردها باشد. از سوی دیگر تیم ملی برای برخی بازیکنان به همان ظاهر قدیمی و بی اعتبار بازگشته است.

تیم ملی جای پیرمردها شد/ والیبال نشان ملی پوش است

ملی پوش والیبال در فیفا دی بازی می کند!؟

وی با انتقاد از غیبت چند بازیکن در اردوی نوروزی تیم ملی ایران گفت: باید شفاف باشد. حالت خوبه مقدس تماشا کنید او بسیار حرفه ای رفتار کرد. او می گوید فعلا به تیم ملی ایران نمی پیوندد. او دلایل خاص خود را دارد ولی ماموریت را مشخص کرد. در بین کسانی که به تیم ملی نیامده اند، مواردی را می بینیم که باورنکردنی است. چرا ملی پوش مطرح ایرانی باید بهانه خانوادگی و شخصی برای قرار نگرفتن در بین بازیکنان روز فیفا بیاورد؟ ولی بازی والیبال در خانه و اتاق ها همه با هواداران والیبال خلسه بیاورد!؟ مثال واضحی زدم ولی متأسفانه موارد دیگری هم بوده که دیگر تیم ملی برایشان مهم نیست و انگیزه کافی ندارند.

تیم ملی جای پیرمردها شد/ والیبال نشان ملی پوش است

مشکلات فنی آشکار است

چیراگپور او به صراحت درباره ساختار فنی تیم ملی ایران صحبت کرد و گفت: بدون شک یکی از بدترین ما تیم های دهه گذشته را داریم. تیم ملی قدیمی این کار انجام شده و از سالمندانی که می توانند التماس می کنیم یک چهارم باهم بازی کنید؛ بازی دو نفره. نمی توان از چنین تیمی انتظار خوبی داشت. باید بپذیریم که 14 نفر مربوط به گذشته است.

وی ادامه داد: ما در عمق دفاع مشکل داریم. فاصله دو مدافع میانی بسیار عجیب است. کارلوس روش کیه؟ او 10 سال روی این مشکل کار کرد ولی رفع آن غیر ممکن است. ملاقات با کنیا ما هم در همین موضوع اختلاف نظر داشتیم. نه خلیل زاده-کنعانی زادگان و نه پورعلی گنجی-مجید حسینی فاصله این دو هافبک را در قلب خط دفاعی پر نکردند.

چیراگپور وی با اشاره به خط هافبک خاطرنشان کرد: هافبک دفاعی تیم ملی پر است موضوع شرق. چرا برای این به دنبال یک بازیکن قلدر باشید بخش آیا ما اهل سرزمین هستیم ما به یک هافبک خلاق نیاز داریم که کاملاً از جریان بازی آگاه باشد انتخاب انجام دادن. ما نمی توانیم با بازیکنانی که سال هاست نتوانسته اند هافبک دفاعی باشند به نبرد بهترین های آسیا برویم.

یک مهاجم کافی

وی در بخشی دیگر از صحبت های خود خاطرنشان کرد: باید در تیم ملی مهاجم داشته باشیم. آقای قلعه نویی به درستی گفت ما باید 5 یا 6 گل به کنیا می زدیم ولی او اهمیتی نداد که از 11 موقعیت گلزنی که داشتیم، سه بازیکن توپ را زدند شکسته شده انجام دادند اگر یک نفر در بالا او به عنوان یک خط حمله، قطعا می تواند از 11 موقعیت 3 گل به ثمر برساند. ما شرایطی ایجاد کرده ایم. پس یک مهاجم کافی.

قلعه نویی چشم مرکب دارد

او در پایان انتخاب امیر قلعه نویی با توجه در شرایط تیم ملی قابل قبول دانست و گفت: با وضع جاری تیم ملی ایران باید ساختار فنی را تغییر دهد و بازیکنان را در لیست تیم ملی جابه جا کند. مربی خارجی بیشتر از فوتبال وقت می خواست ایرانی آشنا شدن ولی قلعه نو حاصل 25 سال تجربه ناب است. انتخاب بسیار خوبی بود ولی او به یک مدیر فنی درجه یک خارجی در کنار خود نیاز دارد تا نظرات خود و قلعه نویی را با او در میان بگذارد توجه ساختار تیم ملی را با همین دیدگاه ها مشخص کنیم.

تیم ملی جای پیرمردها شد/ والیبال نشان ملی پوش است