ثبت تردد بیش از 369 میلیون خودرو در جاده های کشور

فرمانده کل نیروی انتظامی رشت اعلام کرد: از ابتدای تعطیلات نوروزی امسال بالغ بر 369 میلیون تردد خودرو در جاده های کشور به ثبت رسیده است.

به گزارش خبرآنلاین گیلان؛ فرمانده کل نیروی انتظامی در دیدار با اصحاب رسانه و خبرنگاران گفت: از ابتدای تعطیلات نوروزی تا امروز 369 میلیون دستگاه خودرو در جاده های کشور ثبت نام کرده است که نسبت به تعطیلات نوروزی سال گذشته افزایش داشته است.

سردار سرتیپ احمدرضا رادان افزود: با وجود افزایش تردد خودروها نسبت به تعطیلات سال گذشته، بر اساس آمار حوادث پلیس راه تا امروز بیش از 600 نفر در تصادفات جاده ای در کشور کشته شدند.

وی با اشاره به کاهش تلفات ناشی از تصادفات رانندگی در جاده های کشور نسبت به مدت مشابه سال گذشته، افزود: اگرچه با وجود افزایش تعداد سفرها، آمار تصادفات جاده ای کاهش یافته است، اما این آمار همچنان کاهش یافته است. برای فرهنگ مردم محلی خوب است و می توان مشاهده کرد که مقررات راهنمایی و رانندگی باعث کاهش تلفات جاده ای و جلوگیری از تشدید آن به ویژه در سفرهای روزهای آخر شده است.

فرمانده کل نیروی انتظامی با اشاره به بررسی اقدامات یکسال گذشته فرماندهی انتظامی و فرماندهی مرزبانی گیلان در سفر به آن استان، افزود: روند پروژه های نوروزی در حوزه های مختلف به ویژه در حوزه خدمات رسانی به مردم، مسافران و گردشگران، کنترل و نظارت راهداری ناوگان حمل و نقل عمومی گیلان با توجه به اینکه این استان یکی از استان های پر تردد و مسافر محسوب می شود، از اولویت های این سفر بود.

46