کنعانی حملات رژیم صهیونیستی به مراکز خاصی در دمشق و حومه آن را به شدت محکوم کرد.

به گزارش گروه سیاست خارجی خبرگزاری فارس، ناصر کنعانی سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بامداد امروز (جمعه) 21 فروردین ماه حملات رژیم متجاوز صهیونیستی به برخی مراکز در دمشق را اعلام کرد. و حومه آن در صبح پنجشنبه 11 فروردین و صبح جمعه 11 فروردین.

به گزارش فارس، جنگنده های رژیم صهیونیستی برای دومین بار در 24 ساعت گذشته به خاک سوریه حمله کردند و مواضع دمشق را هدف قرار دادند. در همین راستا یک منبع رسمی ارتش سوریه به خبرگزاری سانا گفت: ساعت 00:17 صبح امروز، دشمن اسرائیلی موشکی از سمت اشغالی جولان توسط سوریه شلیک کرد و تاسیساتی را در حومه دمشق هدف قرار داد. پدافند موشک های متجاوز را رهگیری و تعدادی از آنها را ساقط کرد که این حمله خسارات مادی به بار آورد.

کنعانی در این زمینه با بیان اینکه با کمال تأسف و تعجب جامعه جهانی هیچ گونه اقدام پیش بینی و بازدارنده ای در برابر تداوم حملات نظامی تهاجمی رژیم صهیونیستی علیه سوریه از جمله فرودگاه های غیرنظامی و حتی مناطق مسکونی این کشور نداشته است، گفت: این موضوع باعث شده است. این رژیم را تشویق کرد. در پی نقض حاکمیت و تمامیت ارضی کشور مستقلی که به عضویت سازمان ملل متحد درآمده و تکرار جنایت علیه شهروندان و سربازانش.

سخنگوی وزارت امور خارجه این گونه اقدامات تجاوزکارانه را نقض آشکار و مستمر قوانین و مقررات بین المللی و همچنین اقدامات فرافکنانه ای با هدف انحراف توجه از بحران های داخلی و اختلافات عمیق این رژیم و نیز نارضایتی خود از قدرت و توان داخلی دانست. تغییرات اخیر در روابط خارجی سوریه

وی بار دیگر از نهادهای مسئول بین المللی به ریاست شورای امنیت سازمان ملل خواست تا با اقدام علیه متجاوز و جلوگیری از تجاوزات بیشتر رژیم صهیونیستی و نقض مکرر و آشکار حاکمیت و ارضی، فورا به مسئولیت قانونی شناخته شده خود عمل کنند. یکپارچگی یک کشور عضو سازمان ملل

به گزارش فارس، بامداد پنجشنبه 19 فروردین ماه، جنگنده های رژیم صهیونیستی تعدادی موشک از منطقه جولان اشغالی به سمت مواضع ارتش سوریه در جنوب دمشق شلیک کردند و پدافند هوایی سوریه با این حمله موشکی مقابله کرد. (جزئیات بیشتر)

وزارت امور خارجه سوریه در واکنش به تجاوزات رژیم صهیونیستی به حومه دمشق بر لزوم پایان دادن به این تجاوزات تاکید کرده است. در حساب توئیتری وزارت خارجه سوریه آمده است: تجاوزات تروریستی اسرائیل به مناطق خاصی از حومه دمشق بخشی از ادامه رویکرد فاشیستی این رژیم علیه ملت ها و دولت های منطقه است و این تجاوزات به وضوح در مرحله کنونی برای فرار است. رژیم اشغالگر از فروپاشی داخلی». تا زمانی که اشغالگری و تجاوزات رژیم اشغالگر متوقف نشود و این رژیم برای ارتکاب جنایت مجازات نشود، منطقه صلح و آرامش را تجربه نخواهد کرد.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید