دعای روز نهم ماه مبارک رمضان / چگونه مشمول رحمت الهی شویم؟ – اخبار دین، قرآن و اندیشه – اخبار فرهنگی تسنیم | تسنیم خبرگزاری تسنیم

به گزارش خبرنگار فرهنگی خبرگزاری تسنیم ، پیامبر اکرم (ص) برای هر روز از ماه مبارک رمضان دعایی می خواند و دعای روز نهم این ماه مبارک به شرح زیر است:

به نام خدا

اللَّهُمَّ اجْعَلْ لِی فِیهِ نَصِیبا مِنْ رَحْمَتِكَ الْوَاسِعَةِ، وَ اهْدِنِی فِیهِ لِبَرَاهِینِكَ السَّاطِعَةِ، وَ خُذْ بِنَاصِیَتِی إِلَى مَرْضَاتِكَ الْجَامِعَةِ، بِمَحَبَّتِكَ یَا أَمَلَ الْمُشْتَاقِینَ.

خدایا مرا در این ماه از رحمت واسعه خود بهره مند فرما و با دلائل درخشانت راهنماییم کن و به رحمت آرزوی سالکان به رضای فراگیرت رهنمون فرما.

حیف برای زیردستان به خاطر رحمت واسعه خداوند

در دعای روز نهم ماه مبارک رمضان می خوانیم:خدایا نصیبی از رحمت بزرگت به من عطا کن.«خدایا رحمت واسعه خودت را به من عطا کن؛ اگر بخواهیم رحمت واسعه خداوند شامل حال ما شود، باید به دست خود رحم کنیم، در قدیم معروف بود و می گفتند «ارحم تورهم» یعنی صله رحم پس. تا رحم کنی

در قدیم که گداها برای گدایی به مسجد می آمدند، حتی اگر آیه را اشتباه تلفظ می کردند، عبارت «ارحم رحمه» را می خواندند. یا با ذکر یا «قمر بنی هاشم» گدایی می کردند. گاهی نماز می خواندند و یکی از آنها گریه می کرد. اما گدایان دیگر قمر بنی هاشم هم نمی گویند. مبتدیان با ساز و طبل التماس می کنند. سوار اتوبوس می شوند و با دایره و طبل التماس می کنند. این مشکلات برای جمهوری اسلامی زشت است و دولت باید به این مشکلات وارد شود. و وظیفه دولت جمهوری اسلامی است که جلوی این کارها را بگیرد.

کمک به نیازمندان مشکل را حل می کند

پس اگر بخواهیم رحمت خدا شامل حال ما شود و خدای متعال به ما رحم کند، باید به دیگران هم رحم کنیم. اگر وضع مالی خوبی دارید به فقرا کمک کنید. آنها را متوقف کنید تا خدا به شما رحم کند.

در شرایط فعلی کسانی که ظرفیت دارند باید به نیازمندان کمک کنند، سعی کنند دخترانی را که نیاز به جهیزیه دارند یا شرایط ازدواج جوانان را فراهم کنند. به این ترتیب جرم و معضلات اجتماعی کاهش می یابد. پس نگران زلزله و سیل و … نباشید. چون رحمت خدا شامل حال شما می شود.

چگونه خدا را با خود راضی کنیم؟

در ادامه دعای روز نهم می خوانیم:و حلقه ازدواج برای لبان صالحان«خدایا مرا به دلیل روشن خود هدایت کن. اگر انسان به دلائل و دلائل روشن خدا توجه کند، با خواندن کتاب توحید مفضل، عبرت گرفتن از سرنوشت دیگران و… خدا را می شناسد، می توان راه درست را پیدا کرد. اینها همه دلایل روشنی است که ما را به سوی خدا هدایت می کند.

و مراقبت از بیماران جامعه.«خدایا پیشانی مرا بگیر و به رضای خودت بردار و از من راضی باش، رضایت کلی یعنی صد در صد راضی بودن از من.

برای جلب رضایت جامعه الهی باید مال من حلال باشد. اگر غیبت کرده ام باید حلال بخواهم. باید تمام اعمالم را اصلاح کنم تا این دعا برایم مستجاب شود. خدا از تو راضی نیست تا مردم را با خود راضی نکنی، حتی اگر زن و فرزندت از تو راضی نباشند.

با محبت تو ای امل المشتقین«خدایا این دعاها را برای من، برای دوستی و محبتت، آرزوی کسانی که می خواهند، مستجاب کن.

محبت و دوستی مبتنی بر محبت خداست که 99 درجه آن مخصوص محبت خداوند به بندگان است و یک درجه مربوط به محبت دیگران است. به گونه ای که محبت انسان به فرزندان جزء محبت است. توجه داشته باشید که عشق به خدا بسیار بالاتر و عمیق تر از عشق پدر به فرزند است.

انتهای پیام/