تجمع حامیان ترامپ فرماندار فلوریدا برگزار نمی کنیم – خبرگزاری مهر | اخبار ایران و جهان

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، رسانه های آمریکایی صبح امروز جمعه گزارش دادند که در پی اتهام حق سکوت دادگاه عالی منهتن علیه دونالد ترامپ، حامیان وی در ایالت فلوریدا در اعتراض به این دادگاه در مقابل اقامتگاه وی تجمع کردند. تصمیم گیری

در کنار اتهامات ترامپ مبنی بر پرداخت پول به این بازیگر فیلم های مستهجن که مربوط به قبل از انتخابات 2016 است، دونالد ترامپ با صدور بیانیه ای قوی این اتهام را رد کرد و گفت: من کاملاً گمشو من مقصر این کار هستم و من را به دخالت در نتایج انتخابات ریاست جمهوری (2020) متهم می کنم و آزار و اذیت سیاسی است.

در پی واکنش ها به حکم دادگاه نیویورک، کوین مک کارتی، رئیس مجلس نمایندگان آمریکا، در توییتی دادستان منهتن را به «سوءاستفاده بی سابقه از قدرت» در مورد حکم علیه ترامپ متهم کرد.

کوین مک کارتی اعلام کرد: «به زودی مجلس نمایندگان الفین پراگ (دادستان منهتن) به دلیل نقض بی سابقه قانون و قدرت تحت پیگرد قانونی قرار خواهد گرفت. الفین پراگ آسیب های جبران ناپذیری به کشور ما وارد کرده و از سیستم قضایی مقدس ما به عنوان سلاح استفاده کرده است.

وی در پیام شدید خود در توییتر ادامه داد: ملت آمریکا هرگز با این ظلم کنار نمی‌آیند و مجلس نمایندگان به سوءاستفاده‌های الفین پراگ از قدرت و قانون ادامه خواهد داد.

در این اتصال، “ران ژانویه مقدسینفرماندار ایالت فلوریدا در واکنشی جنجالی به تصمیم دادگاه منهتن گفت: ما هرگز در شرایط فعلی به درخواست های ترامپ برای ارائه به مقامات قضایی کمک نخواهیم کرد.

پس از این واکنش ها، دادستانی منهتن نیویورک در بیانیه ای اعلام کرد که در حال رایزنی با تیم حقوقی ترامپ برای تحویل او به مراجع قانونی و حضور در دادگاه است. اما زمان محاکمه هنوز مشخص نیست.»

در همین راستا شبکه خبری «سی ان ان» گزارش داد که بازداشت ترامپ باید در اولین روزهای هفته آینده انجام شود.

شبکه خبری CNN در ادامه گزارش داد: «فرماندهی پلیس نیویورک آماده است. بودن او دستور نظامی را صادر کرد که در صورت بروز ناآرامی و هرج و مرج غیرعادی آماده باشید.

طبق تصمیم دادگاه عالی منهتن علیه ترامپ، «مایکل کوهنمشاور ارشد ترامپ 130 هزار دلار بهطوفانی دنیلز“، بازیگر سینما فحاشی در جریان انتخابات ریاست جمهوری 2016، او برای ساکت کردن او رشوه داد.