رایزنی فرستاده سازمان ملل با مقامات عربی و غربی برای کاهش تنش در یمن

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، «هانس گراندبرگ» نماینده سازمان ملل در امور یمن با «جاسم البداوی» دبیرکل شورای همکاری خلیج فارس «محمد الجابر» دیدار و گفت و گو کرد. سفیر عربستان در یمن و سفرای پنج کشور عضو دائم شورای امنیت و راهکارهای کاهش تنش در یمن رایزنی کردند.

به گزارش پایگاه اینترنتی «الخلیج آنلاین»، گراندبرگ در ریاض با البداوی، الجابر و سفرای پنج عضو دائم شورای امنیت شامل آمریکا، چین، روسیه، انگلیس و فرانسه دیدار کرد.

وی در این دیدار تحولات اخیر یمن و لزوم حمایت از گفت وگوی سازنده بین طرفین برای کاهش تنش و پیشبرد روند سیاسی را بررسی کرد.

البداوی بر عزم شورای همکاری خلیج فارس برای حمایت از تلاش های سازمان ملل برای تضمین امنیت، ثبات، توسعه و صلح در یمن تاکید کرد.

دبیرخانه شورای همکاری خلیج فارس همچنین در بیانیه ای اعلام کرد که در این نشست موضع قاطع این شورا در حمایت از مشروعیت در یمن، پایان دادن به بحران یمن با دستیابی به راه حل سیاسی بر اساس مراجع سه گانه از جمله طرح شورای همکاری و سازوکار اجرایی آن است. تاییدیه های کنفرانس گفتگوی جامع ملی و قطعنامه 2216 شورای امنیت مورد بررسی قرار گرفت.

انتهای پیام/
این مقاله را برای صفحه اول پیشنهاد دهید